Pigūs skrydžiai į Liuksemburgą

Ar norėtumėte apsilankyti vienoje iš „nykštukinėmis“ vadinamų valstybių? Šį kartą turite tam puikią progą – keliaudami po Europą stabtelkime vienoje nedidelėje šalyje Liuksemburge (dar kitaip žinoma kaip paskutinė pasaulyje Liuksemburgo Didžioji hercogystė), įsikūrusiame tarp Prancūzijos, Vokietijos ir Belgijos. Valstybė, kurios ilgis 84 km, o Liuksemburgasplotis – 52 km, priklauso Beniliukso šalių sąjungai (į kurią taip pat įtraukiama Belgija ir Nyderlandai). Šalies sostinė – taip pat turinti Liuksemburgo pavadinimą.

Liuksemburgas – vienas svarbiausių Europos Sąjungos centrų ir įkūrėjų. Taigi čia, kaip ir Briuselyje, daug dirbančių užsieniečių įvairiose ES institucijose. Liuksemburge vyrauja kelios kalbos (pagrindinė – vokiečių, plačiai vartojamos prancūzų ir liuksemburgiečių kalbos).

Liuksemburgas: nedidelė, bet stipri valstybė

Liuksemburgo istorija žinoma jau nuo II tūkstantmečio pr.Kr., kuomet šioje vietovėje pradėjo kurtis keltai. Iki pat X amžiaus nedidelė valstybė buvo vis okupuojama, priklausė romėnams, galams, frankams, Lotaringijai.

Liuksemburgo miestas oficialiai įkurtas X amžiaus viduryje, o XIV amžiuje jis paskelbtas hercogyste, dar vėliau (XVII amžiuje), po prancūzų okupacijos, – Didžiąja Liuksemburgo hercogyste.

Liuksemburgo nepriklausomybė paskelbta XIX amžiaus pirmoje pusėje.

Šiandieninis Liuksemburgas

Šiandien ši maža valstybė – vienas svarbiausių Europos Sąjungos centrų, Liuksemburgas taip pat priklauso kitoms Liuksemburgasreikšmingoms organizacijoms (NATO, JTO, ESBO ir t.t.). Šalyje geras ekonomines sąlygas itin palaiko bankininkystė, plieno ir vyno pramonė.

Atvykusieji į Liuksemburgą neretai jį lygina su Prancūzija, kadangi būtent iš jos perimtos kultūrinės, kulinarinės tradicijos. Valstybė gali pasidžiaugti gaminamu vietiniu baltuoju vynu, kuriuo galite užsigerti liuksemburgiečių mėgstamą patiekalą – troškintą zuikį.

Šalyje garsus kultūros institutas „Pierre Werner“, įkurtas ne tik liuksemburgiečių, bet ir prancūzų, vokiečių.

Vienoje iš turtingiausių pasaulio šalių (taip, Liuksemburgas priskiriamas ir šiam sąrašui) dažnai lankomasi kaip tarpinėje stotelėje keliaujant po Europą, tad čia tikrai verta stabtelti bent dienelei, pasidairyti po vieną svarbiausių Europos Sąjungos vietų.

Liuksemburgo oro uostas: http://www.luxairport.lu/.

http://www.youtube.com/watch?v=NLewHmdnrKs\

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *