Pigūs skrydžiai į Magdeburgą

Pasidairykime po ryškiai istorijos atmintin įsirėžusią Vokietijos vietovę – Magdeburgą. Nenuostabu, jog išgirdus šio miesto pavadinimą į galvą iškart ateina „Magdeburgo miesto teisės..“. Pagal šią teisinį statusą Magdeburgo teisė atleisdavo nuo valstiečių prievolių, mokesčių ir taip galėdavo pradėti kurtis laisvų miestų sistemos. Lietuvos sostinė Vilnius Magdeburgo teisę gavo 1387 metais.

Magdeburgas įsikūręs prie Elbės upės, čia gyvena apie 400000 žmonių.

2010 metais Magdeburgas šventė savo 1205 metų sukaktį. Nuo seno šis Vokietijos miestas buvo vienas žymiausių Europoje, ypač Viduramžių laikais, kuomet XIII amžiuje jis tapo vienu iš Hansos miestų.

Šiandien Magdeburgas laikomas vienu iš stipriausių miestų kultūriniu ir architektūriniu atžvilgiu, kadangi per istorinę tėkmę, kurioje būta daug negandų, karų, užpuolimų, vietovė sugebėdavo iš naujo atsitiesti ir išsaugoti savo turimas vertybes. Verta pamatyti miesto bažnyčias, kurių čia yra net kelios dešimtys (žymiausios – Magdeburgo katedra ir Johanio bažnyčia). Nepraeikite pro paminklą Martynui Liuteriui bei Magdeburgo raitelio skulptūrą.

Be architektūrinių objektų mieste galite pasimėgauti ir spektakliais, kadangi čia įsikūrę keli teatrai, skaičiuojantys ilgą metų patirtį ir gyvavimą. Išsamiau su Magdeburgu susipažinsite apsilankę Miesto istorijos ir kultūros muziejuje, Technikos muziejuje, Gamtos muziejuje, Oto von Gerikės muziejuje.

Daugiau apie Magdeburgą rasite: http://www.magdeburg.de/index.php?La=2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *