Pigūs skrydžiai į Majamį

Iš jau gana gerai pažįstamos Europos kelkimės per Atlanto vandenyną į svajonių kraštu vadinamas Jungtines Amerikos Valstijas. Nieko nelaukę apsilankykime viename karščiausių miestų, kur muzika ir linksmybės niekuomet nenutyla, o Majamisgarsiausius muzikos/filmų/televizijos žvaigždūnus gali pamatyti tiesiog gulinčius paplūdimyje. Taip, tai Majamis, – miestas Floridos valstijoje prie Atlanto vandenyno su dviem milijonais vietinių gyventojų (dėl puikių oro sąlygų ištisus metus kasmet apsilanko per penkis milijonus turistų).

Majamio augimas

Majamio, kaip miesto plėtra ir klestėjimas aktyviausiai prasidėjo XIX amžiuje, ir tęsėsi per visą XX amžių. Vietovė turėjo daug privalumų dėl savo geografinės padėties bei derlingų žemės plotų.

XX amžiuje didelis dėmesys bei darbo jėgos sutelktos ties Majamio infrastruktūrine plėtra. Kilo nauji pastatai, dangoraižiai.

Visgi, miestui teko ir kentėti nuo audrų, uraganų, Antrojo pasaulinio karo metais kilusių sąmyšių.

Šiandien Majamis išaugęs į svarbų turistinį bei finansų JAV miestą, kuriame įsikūręs didelis uostas, čia atplaukia daug kruizinių laivų. Vystoma ne viena pramonės rūšis.

Majamis: saulės ir nuodėmių miestas?

Nors kasmet šį JAV kurortą aplanko milijonai turistų, čia ištisus metus šviečia saulė, visgi 2012 metų žiemą Majamis Majamisužėmė pirmąją vietą nelaimingiausių Amerikos miestų sąraše. Toks rodiklis vyrauja dėl iš miesto nesitraukiančios ekonominės krizės, didelio nusikalstamumo bei narkotikų. Taip pat Majamyje vis labiau ryškėja turtingųjų ir nepasiturinčiųjų grupės (vieni „maudosi“ piniguose su vilomis ant vandenyno kranto, kitiems tenka per dienas ir naktis dirbti norint nusipirkti duonos, tad miesto pramogos nebeegzistuoja). Dar viena miesto problema – narkotikai, kurių platinimas ir vartojimas čia jau kasdienybė.

Visgi, jei vykstate į šį JAV miestą paatostogauti – čia tikrai rasite, ką nuveikti, ypač, jei mėgstate naktinį gyvenimą, šokių muziką. Majamyje atvykusiojo akį stebina ir didelė gausa restoranų – turbūt nėra tokios šalies virtuvės, kurios kavinės čia nerastumėte.

Romantikams čia taip pat bus ką veikti: susižavėjimą kelia Majamio saulėtekiai, ne vienas turistas nepatingės atsikelti anksčiau, kad jį pamatytų. O kur dar pasivaikščiojimai žymiausia miesto gatve, nusidriekusia palei Atlanto vandenyną..

Saulė ištisus metus, vandenynas, linksmybės visą parą – Majamio etiketė.

Majamio oro uostas: http://www.miami-airport.com/.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *