Pigūs skrydžiai į Mančesterį

Tęsiame klajones po vakarinę Europos dalį ir kviečiame Jus stabtelti viename iš Anglijos miestų. Turbūt dauguma Mancesterislietuvių (kai kurie net nebuvę šioje šalyje) iš įvairiausių nuogirdų susidarę nuomonę bei įvaizdį apie Jungtinę Karalystę. Tačiau šįsyk apsilankykime Mančesterio mieste ir pažvelkime iš turistinės perspektyvos, ką galima pamatyti šioje šalyje. Mančesteris įsikūręs šiaurės vakarinėje Anglijos dalyje su 500000 gyventojų.

Miestas artimai susijęs su pramone – būtent čia prasidėjo pramoninė revoliucija ir nuo šio laikotarpio vietovė pradėjo klestėti bei plėstis (daugiau apie Mančesterio istoriją galite paskaityti: http://pigiausiskrydziai.lt/mancesteris/).

Mančesteris – industrinis miestas

Šiame Anglijos mieste neieškokite didelio senamiesčio ar siaurų gatvelių, kadangi Mančesteris, jau nuo XVIII amžiaus žinomas kaip pramoninė vieta, ir šiandien neapleidžia savo industrinių pozicijų. Žinoma, yra išlikę ir senesnių pastatų, Mancesteristačiau dauguma jų įsiterpę tarp čia vyraujančių naujos architektūros statinių bei kanalų, tiestų dar XIX amžiuje. Tad besižavintys industrinių miestų išsidėstymu ir augimu čia tikrai turės ką apžiūrėti ir iš kur pasisemti idėjų.

Miestas taip pat garsėja savo futbolo komanda „Manchester United“ bei atskira gatve, skirta homoseksualiems žmonėms.

Lankomiausios Mančesterio vietos:

  • Konferencijų ir parodų centras G-Mex, įrengtas buvusioje geležinkelio stotyje. Čia organizuojamos tarptautinės parodos, renginiai;
  • Beetham Tower – aukščiausias statinys tiek mieste, tiek visoje Anglijoje (171 metrai);
  • Urbis – įdomios stilistikos pastatas, kuriame įsikūręs unikalus urbanistinio gyvenimo muziejus;
  • Exchange Square – viena pagrindinių miesto aikščių;
  • Miesto katedra – neogotikinio stiliaus kuklios išvaizdos statinys;
  • Karo muziejus;
  • Mokslo ir pramonės muziejus;
  • Old Trafford stadionas – antras pagal dydį Anglijoje, talpinantis 76000 žiūrovų.

Tiesiogiai iš Vilniaus į Mančesterį skrydžius organizuoja AirBaltic avialinijos. Bilieto kaina į vieną pusę apie 600-700 litų.

Mančesterio oro uostas: http://www.manchesterairport.co.uk/manweb.nsf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *