Pigūs skrydžiai į Marselį

Pailsėję viename iš Ispanijos kurortų, keliaujame į šalia esančią Prancūziją, didžiausią Viduržemio jūros uostą ir vieną svarbiausių šalies miestų – Marselį.

MarselisIšgirdus Marselio pavadinimą (ir dar pajaučiant putojančio „Marselio“ šampano skonį..), turbūt ne vienam kyla asociacijos su prabangaus ir kilmingo miesto įvaizdžiu. Tačiau patys prancūzai Marselį laiko mažiausiai „prancūziška“ vietove, kadangi čia susipynę ganėtinai daug kultūrų atspalvių, o pagrindinis miesto gyvenimas verda gana ne romantiškoje vietoje – uoste.

Marselio istorija: nuo uosto statybos iki kanapių auginimo

Marselis, kaip ir dauguma kitų Europos miestų, buvo įkurtas atvykėlių, tad šį miestą aštuntame šimtmetyje prieš mūsų erą įsteigė graikai, tuo metu vietovę pavadinę Masalija. Neilgai trukus čia pastatytas uostas, pradėjo kurtis prekybvietės, tad graikai davė Marseliui pradžią keliaujant link tolimesnės plėtros.

Sunku patikėti, bet dar viduramžiais Marselyje buvo masiškai auginamos kanapės, neveltui iki šiol viena pagrindinių miesto gatvių vadinasi Canebiere.

Marselio šiandiena: istorinių kultūrų ir jūros uosto paveldas

Didžiausią įspūdį atvykus į miestą kelia nuolat šurmuliuojantis Senasis miesto uostas, aplink kurį išsidėsčiusios senamiesčio gatvelės. Šis uostas, kuris buvo įkurtas dar graikų, buvo smarkiai sugriautas XX amžiaus viduryje, vėliau Marselisatstatytas, šiuo metu priima daug kruizinių laivų. Krovininius laivus aptarnauja Šiaurinis uostas, čia įdomiausia pasižvalgyti būtų tiem, kurie domisi laivyba, dideliais ir sudėtingais įrenginiais.

Be aktyvios abiejų uostų veiklos dieną naktį, Marselyje galite leistis į pažintį su čia gyvenusių tautų palikimu, architektūrinėmis grožybėmis. Mieste išvysite ir graikų, romėnų palikimo, Viduramžių religinių statinių, buržua atstovų namų ir pan.

 

Lankomiausios Marselio vietos:

  • Dievo Motinos Saugotojos bazilika, stovinti ant aukščiausios miesto kalvos (~160 metrų), nuo kurios atsiveria ir nuostabi panorama į miestą;
  • Gotikinė Šv. Viktoro bažnyčia, kuri buvo statyta XI – XV amžiais, o kripta menama nuo V amžiaus;
  • Miesto rotušė, statyta XVII amžiuje barokiniu stiliumi;
  • Ifo tvirtovė, esanti Ifo saloje netoli Marselio. Kitaip dar vadinama grafo Montekristo pilimi, statyta XVII amžiaus pradžioje;
  • Bourse rūmai, išlikę nuo XIX amžiaus ir šiandien čia kviečiantys aplankyti įsikūrusį muziejų;
  • Marselio istorijos muziejus;
  • Pierre Puget parkas.

Marselio oro uostas: http://www.marseille-airport.com/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *