Pigūs skrydžiai į Maskvą

Šįsyk esame visiems gerai žinomoje ir turbūt daugelio lankytoje Rusijos sostinėje bei didžiausiame šalies mieste Maskvoje.

MaskvaMaskva išsidėsčiusi šalies centre, Centrinėje Rusijos federalinėje apygardoje, kur priskaičiuojamas įspūdingas skaičius gyventojų – beveik vienuolika milijonų. Miestas – kaip trys Lietuvos, jis taip pat didžiausias visoje Europoje ir septintas pagal dydį pasaulyje.

Maskva – viena brangiausių turistų lankomų vietų, šiuo bruožu išsiskirianti iš kitų Rusijos miestų.

Maskvos istoriniais takais

Pirmasis Maskvos paminėjimas šaltiniuose – 1147 metai, tad ši data laikoma oficialia miesto įkūrimo data. Nuo pat miesto gyvavimo pradžios, jis buvo aktyviai plečiamas, ne kartą griautas, niokotas, taip pat keitėsi ir vietovės valdytojai.

Pirmasis Maskvos paminėjimas sostinės vardu – 1260 metai. Visgi, totoriai ir šįsyk pristabdė miesto kūrimąsi. Vėliau Maskva įgavo savo vertę tapus senosios Rusios centru. XIV – XV amžiais miestas pradėjo plėstis ir kultūriškai, taip pat prekybos bei amatų srityje. 1571 metai vėl atnešė nelaimę – miestas buvo sudegintas Krymo chanato.

XVIII amžiuje Rusijos sostinė perkelta į Sankt Peterburgą, tačiau Maskva vis kilo ir buvo laikoma šalies centriniu tašku. Leninas 1918 metais grąžino Maskvai sostinės titulą.

Oficialia Rusijos federacijos sostine Maskva tapo 1991 metais, iširus Sovietų Sąjungai.

Maskva šiomis dienomis: miestas „gigantas“

MaskvaŠiuolaikiniame pasaulyje Rusijos sostinė – vienas svarbiausių miestų visame pasaulyje. Rusijoje Maskva tapusi svarbiausiu politiniu, kultūriniu, ekonominiu centru. Čia, kaip amerikiečiai į Niujorką, suvažiuoja daug rusų iš visos šalies ieškotis darbo, taip pat nemažai žmonių atvyksta ir iš užsienio.

Koncentruojantis ties miesto kultūriniu gyvenimu, Maskva garsi ne tik teatru, bet ir balerinomis bei aukštu baleto mokymo lygiu. Ne viena jauna mergaitė važiuoja būtent į šį miestą mokytis šokio pagrindų.

Miestas visuomet kupinas turistų, o turizmo sfera čia gerai išplėtota (daug pajamų įplaukia iš šios srities). Lankantis Maskvoje siūloma apsilankyti savotiško stiliaus ir idėjos muziejuje „Borodino mūšis“, kur būsite supažindinami su karine miesto istorija bei turėsite progą savo akimis išvysti Borodino mūšio lauką…

Maskva – spalvinga sostinė, tiek architektūra, tiek žmonėmis. Čia visuomet matyti prabanga, turtingi žmonės, jaučiama didelė pinigų galia. Stebina maskviečių „gigantiškumo“ manija, kadangi čia veik nerasi mažų ar kuklių pastatų, vyrauja didelės erdvės, aukšti statiniai ir pan. Dalis jų – sovietinio laikotarpio paveldas, tačiau ir šiandieninė architektūra nesibodi masiškumo.

Po Rusijos sostinę patogiausia keliauti metro – puikiai išvystyta šio visuomeninio transporto sistema leis Jums pasiekti norimą miesto kampelį. Be to, Maskvos metro taip pat išsiskiria savo struktūra, didelėmis stotimis ir „pogrindiniu“ gyvenimu, verdančiu kiaurą parą.

Maskva

 

Lankomiausios Maskvos vietos:

 • Ostankino televizijos bokštas, jau tapęs Rusijos sostinės simboliu (577 metrųaukščio);
 • žymusis Maskvos kremlius – raudonų plytų tvirtovė, šiuo metu atliekanti Rusijos vyriausybės būstinės paskirtį, buvusi carų ir sovietų rezidencija. Seniausias architektūrinis ansamblis Maskvoje, projektuotas dar XV amžiuje italų architektų, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą;
 • Raudonoji aikštė, taip pat įtraukta į UNESCO, dar kitaip vadinama Rusijos širdimi. Įdomiausia tai, jog gatvelės iš šios aikštės išeina spindulio trajektorijomis. Čia išvysite mauzoliejų, kuriame saugomi Lenino palaikai. Nors pats bolševikų vadas netikėjo pomirtiniu gyvenimu, šiandien prie jo amžino poilsio vietos nusidriekusios minios turistų. Sovietmečiu šioje aikštėje vykdavo didžiausi paradai;
 • margaspalvis Palaimintojo Vasilijaus soboras, pastatytas ir paskirtas pergalei prieš Kazanės chaną. Statinys išsiskiria 8 margaspalviais svogūno formos kupolais (būtent jie simbolizuoja kovas prieš Kazanės chaną);
 • Kristaus Išganytojo soboras, kurį statyti pradėjo Aleksandras I kaip padėką Dievui. Deja, sovietmečiu šventovė buvo susprogdinta, vėliau atstatyta;
 • Novodevičy vienuolyno ansamblis, įkurtas dar XVI amžiuje.
 • Pergalės parkas, kuriame stovi monumentas pergalei prieš fašistus paminėti;
 • Arsenalas (Oružeinaja palata), kur eksponuojami senoviniai ginklai, įsikūrusi Rusijos deimantų saugykla;
 • Didysis ir Mažasis teatrai;
 • Puškino meno muziejus, kuriame talpinama daugiau, nei pusė milijono eksponatų.;
 • Mosfilm muziejus, kuriame saugomi kino pasaulio eksponatai (be to, jie iki šiol ir naudojami). Kolekcijos nuolat pildomos, čia išvysite filmavimo aikšteles, užkulisius;
 • Istorijos muziejus, įsikūręs Kremliaus aikštėje;
 • Tretjakovo paveikslų galerija, kurioje sukaupti meno dirbiniai nuo XII amžiaus;
 • Zoologijos sodas – didžiausias Rusijoje ir seniausias Europoje, talpinantis per 6000 gyvūnų.

 

Pigius skrydžius į Maskvą iš Kauno organizuoja „IrAero“ avialinijos, iš Vilniaus – „AirBaltic“, bilietą į vieną pusę galite įsigyti už 300-400 litų.

 

Maskvos oro uostas: http://www.domodedovo.ru/en/.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *