Pigūs skrydžiai į Nicą

Pagalvojus apie visus pasaulyje esančius kurortinius miestus turbūt sunku būtų visus suskaičiuoti. Tačiau, jei Jūsų Nicapaklaustų apie vietas, kurios iš kitų išsiskiria itin prabangiu ir aukšto lygio poilsio statusu, greičiausiai skaičius kur kas sumažėtų. Tad šįkart leiskimės į kurortą, dažnai vadinamą „vieta išrankiausiems poilsiautojams“, esantį pietų Prancūzijoje, prie Viduržemio jūros. Taip, tai visuomet šilta ir prestižiška Nica.

Miestas įsikūręs viename populiariausių paplūdimių Europoje – Žydrajame Krante, Prancūzijos Rivjeroje, čia gyvena apie pusę milijono žmonių.

Nica buvo įkurta graikų dar V amžiuje prieš Kristų, o neilgai trukus išaugo į svarbų pajūrio regiono prekybinį miestą… (daugiau apie Nicos istoriją galite paskaityti: http://pigiausiskrydziai.lt/nica/   ).

Nica: nuo aristokratų iki šių dienų turtingiausių elito atstovų

Nicos, kaip kurortinio miesto, etapas prasidėjo XIX amžiuje, kuomet ji buvo grąžinta Prancūzijai. Į vietovę pradėjo plūsti šilumos ir poilsio išsiilgę kitataučiai (daugiausia rusų, skandinavų aristokratai). Akivaizdu, jog nuo pat šio laikmečio į Nicą traukdavo tik kilmingieji, XX amžiuje čia neretai būdavo galima sutikti turtingiausius Europos menininkus.

Šiandien Nicoje turtuoliai ne tik atvyksta savaitei ar dviem paatostogauti, bet dažnai įsigyja nuosavus apartamentus, vilas, į kurias atvyksta net kelissyk per metus ar čia apsistoja ilgesniam laikui.

NicaTad jei vykstate atostogauti būtent į šį kurortinį miestą, turėtumėte nepabijoti išlaidų, kadangi Nicoje kainos tikrai nėra įkandamos visiems.

Tarp kalvų įsikūręs miestas akį traukia ne tik dėl savo paplūdimių, bet ir savita Prancūzijos Provanso gamta.

 

Lankomiausios Nicos vietos:

  • Centrinė miesto aikštė Massena, kurioje stovi didelis žymus fontanas Fontaine du Soleil;
  • Rue de France – pagrindinė pėsčiųjų gatvė, nusidriekusi netoli paplūdimio. Čia įsikūrusios pagrindinės parduotuvės, restoranai bei kitos jaukios pasisėdėjimo vietos;
  • Viena iš kalvų, ant kurios iki XVIII amžiaus stovėjo miesto pilis. Šiandien tai puiki vieta atsikvėpti nuo šurmulio, saulės, pavaikštinėti ar pasėdėti medžių pavėsyje. Yra išlikę romėnų griuvėsiai, įkurtas parkas, žaidimų aikštelė, Karo muziejus;
  • Anglų promenada, besitęsianti septynis kilometrus. Mėgstama dviratininkų ir riedutininkų pasivažinėjimo vieta palei pajūrį;
  • Cours Saleya – Nicos turgavietės vieta, kur taip pat kartą į savaitę vyksta blusų turgus, antikvarinių daiktų pardavimas;
  • Matisse muziejus, kuriame kaupiami šio menininko darbai;
  • Genujos muziejus – vila, išlikusi nuo XVII amžiaus didžiuliame parke.

Nicos oro uostas: http://www.nice.aeroport.fr/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *