Pigūs skrydžiai į Paryžių

Tik išgirdus Paryžiaus vardą mintimis nukeliauji į vadinamąjį „meilės“ miestą, fantazijose šneki prancūziškai (est-ce que vous parlez francais, mademoiselle?) bei klaidžioji istorijomis apgaubtomis gatvelėmis (štai čia lankydavosi Napoleonas, o štai ten prasidėjo Didžioji Prancūzijos revoliucija..).

Prancūzijos sostinė, jau turinti užtikrintą romantiškiausio miesto titulą, įsikūrusi prie Senos upės krantų su beveik 2,5 milijono gyventojų.

Ar svajojate pamatyti savomis akimis šį miestą ir pajusti jo alsavimą? Tad bent jau virtualiai paklajokime po šį meno, mados, kultūros, architektūros ir įsimylėjėlių miestą.

Paryžiaus istorija, sukūrusi įstabų miestą

Paryžius įkurtas dar III a.pr.Kr. vienoje iš upės Senos salų. Po dviejų šimtmečių miestas atiteko romėnams.

Paryžiaus pavadinimas ne kartą kito, o galutinai įsitvirtino V amžiuje. Nuo šio laikotarpio miestas ilgai priklausė frankams, tuo vietovė plito ir jau apėmė abu Senos krantus. Kas be ko, klestėjo statybos, kilo pastatai, kurie šiandien – svarbus viduramžių architektūros palikimas.

ParyziusVienas žymiausių ir žiauriausių Paryžiaus istorinių įvykių – 1572 metų Šventojo Baltramiejaus naktis, kurios metu buvo išžudyta tūkstančiai hugenotų (Prancūzijos kalvinistų, religinių kovų metu).

Antrasis svarbus įvykis fiksuojamas 1789 metais, kuomet prasidėjo Didžioji Prancūzijos revoliucija ir Paryžius gavo departamento teises.

1991 metais Prancūzijos sostinės senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą.

Prancūzijos sostinės visa ko pamatai ir tapatybės kūrimasis dėliojasi iš istorijos dalelių, pradedant nuo miesto įkūrimo Senos upės saloje. Šiandieninis Paryžiaus etalonas nėra kilęs vien iš sukurtos pasąmonės iliuzijos, tai užsitarnautas verdiktas, kurio pamatinė zona jau XVII amžiuje buvo tarsi mados, meno, kultūros diktatorius (gerąja prasme). Savita architektūra, žmonės, kultūra suformavo išskirtinį Paryžiaus, kaip miesto, būtį bei pobūdį.

Paryžius: skanus vynas, amūro strėlės ir menininkų rojus

Atvykus į Prancūzijos sostinę pagauna azartas: tiek pamatyti, paragauti, o kur dar pajusti meilės alsavimą ir pasisėdėti jaukiausiose paryžietiškose kavinukėse?

Taip, neparagauti prancūziško raudono vyno ir nepaskanauti tikrojo pelėsinio sūrio būtų nuodėmė. Nebijokite paragauti ir gurmaniškų patiekalų, tik turėkite omenyje, jog restoranuose ar didesnėse kavinėse už vakarienę ar pietus galite sumokėti apie 30 – 40 eurų. Jei nenorite taip išlaidauti, paklaidžiokite gatvelėmis ir tikrai rasite jaukią, ne tokią brangią vietelę.

ParyziusNa, o po malonių pasisėdėjimų prancūziškose kavinukėse ar romantiškų pasivaikščiojimų po Paryžiaus gatveles, nepraleiskite galimybės pasimėgauti ir plaukimu Senos upe.

Tiesa, Paryžiuje tikrai pastebėsite ne vieną įsimylėjėlių porą, tad miestas tituluotas meilės vardu neveltui.

Vienas didžiausių miesto privalumų: beveik visi įėjimai į muziejus, galerijas Europos Sąjungoms asmenims iki 26 metų – nemokami. Tad nepagailėkite laiko apsilankyti tokiuose muziejuose kaip: Pikaso (muziejus, įrengtas XVII amžiaus rūmuose); d‘Orsay (muziejus, įrengtas buvusioje geležinkelio stotyje, čia galėsite pasigrožėti modernesnio meno (XIX-XX amžių) dailininkų ir skulptorių darbais); Quai-Branly (vadinamasis pasaulio kultūrų muziejus, kuriame talpinami 276 000 eksponatai); Rodeno (žymaus prancūzų skulptoriaus A. Rodeno darbų muziejus).

Būnant Paryžiuje patartina įsigyti dienos metro bilietą, kurio kaina siekia 6 eurus.

 Paryzius

Lankomiausios Paryžiaus vietos:

  • Eliziejaus laukai – viena didžiausių gatvių/alėjų mieste (nuo Triumfo arkos iki Santarvės aikštės, kurioje stovi egiptiečių padovanotas Obeliskas). Ši gatvė svarbi tiek istoriškai, kadangi dar XVIII amžiuje čia stovėjo giljotina, kurioje buvo viešai giljotinuojami žmonės (tarp jų ir tokie asmenys kaip Liudvikas XVI, Marija Antuanetė), tiek šiandienine parduotuvių reikšme. Būtent čia rasite žymiausių dizainerių parduotuves, restoranus;
  • Vienas žymiausių objektų ne tik Prancūzijoje, bet ir pasaulyje – Eifelio bokštas. 324 metrųaukščio bokštas statytas dar 1889 metais, norint taip paminėti Prancūzijos revoliucijos šimtmetį. Norint pakilti į bokštą gali tekti ir pastovėti eilėje, kadangi tai didžiausias turistų traukos objektas. Pakilimo galimybės yra dvi: arba su liftu arba kopiant pėstute 1665 laiptelius. Patartina prie Eifelio ateiti ir vėlai vakare, kuomet įjungiamas bokšto apšvietimas. Šį reginį mėgstama stebėti iš šalia bokšto esančio parko (Marso laukai), sėdint ant žolytės;
  • Triumfo arka, iš kurios taip pat galima apžiūrėti miesto panoramą. Šis objektas pradėtas statyti dar Napoleono (norėdamas pagerbti Prancūzijos kovotojus), tačiau baigtas jau šiam mirus;
  • Tuileries parkas – čia rengiamos parodos. Parkas veda link vieno garsiausių pasaulyje muziejų – Luvro. Luvro vietoje viduramžiais buvo tvirtovė, o šiandien čia talpinami įvairiausi ir unikaliausi pasauliniai meno dirbiniai (čia laikoma žymioji Mona Liza);
  • Pompidu centras – „išvirkščias“ pastatas, kurio išorė pastatyta iš įvairių vamzdžių, šildymo kanalų ir pan.. Čia rengiamos šiuolaikinio meno parodos, įsikūrusi visuomenės informavimo biblioteka;
  • Panteonas – bažnyčia, statyta XVIII amžiuje, o vykstant Prancūzijos Revoliucijai čia laidoti žmonės. XIX amžiaus viduryje pastate įrengta švytuoklė;
  • Bastilijos aikštė – čia stovėjo Bastilijos kalėjimas;
  • Le Defence rajonas – priešingybė tradiciniam Paryžiui. Vyraujantis modernas net stebina atvykus iš miesto centro. Šiame rajone verta apsilankyti norint apsipirkti, čia įsikūrę ir didieji maisto prekybos centrai (žinia, Paryžiaus centre jų nerasite);
  • Monmartras ir Mulen Ružas. Monmartras – menininkų vieta, čia gyveno dauguma žymiausių Prancūzijos dailininkų, o Monmartro kapinėse palaidotas ir Salvadoras Dali. Mulen Ružas garsėja savo erotiniu įvaizdžiu. Ir tai ne melas – šiame kvartale įsikūręs kabaretas, gausybė erotikos ir sekso prekių parduotuvių, vakarais gatvėse sutiksite ne vieną prostitutę…;
  • Šv. Jėzau Širdies bazilika – stovinti ant Monmartro kalvos ir skirta žuvusiems per karą žmonėms. Baltas kupolas visuomet bus matyti iš kiekvieno Paryžiaus kampelio.

Kaip iš Lietuvos patogiausia pasiekti šį meilės miestą? Pigius skrydžius į Paryžių iš Vilniaus Jums siūlo Wizzair ir Ryanair avialinijos. Trūkumas tik tas, jog lėktuvai nusileidžia Beauvais oro uoste, esančiame beveik80 kilometrų nuo miesto. Tačiau už 15 eurų patogiai autobusu nuvažiuosite iki Prancūzijos sostinės centro.

Paryžiaus Beauvais oro uostas: http://www.aeroportbeauvais.com/index.php?lang=eng.

Pasisemkite didelės meilės, tikros kultūros ir viduramžiškos dvasios Paryžiuje.

http://www.youtube.com/watch?v=y2nnO-EDyaE

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *