Pigūs skrydžiai į Santiago de Compostelą

Sakoma, piligriminės kelionės padeda atrasti save, susikurti harmoniją bei pasisemti dvasinės stiprybės. Šį kartą ir apsilankykime mieste, kuris garsėja kaip piligrimų centras. Santiago de Compostela įsikūręs Ispanijoje, Galisijos regione su 100000 gyventojų.

Per istorinę tėkmę miestui teko išgyventi arabų okupaciją, tačiau VIII amžiuje Santiago de Compostela grąžintas popiežiui bei Vestgotų karaliui. Jau nuo šio laikotarpio vietovė tapo svarbiu religiniu piligrimų centru, miestas paskelbtas šventu. Į šį Ispanijos miestą piligrimų keliu žmonės daugiausia keliaudavo iš Romos. Iki šiandien išlikusi vietovės dvasia traukia ne tik piligrimus, bet ir žmones, norinčius išbandyti save, pasisemti stiprybės bei patirties. Jokūbo kelias prasideda Prancūzijoje, tęsiasi per šiaurinę Ispanijos dalį, o galutinis taškas – būtent Santiago de Compostela ir miesto katedra, kurioje ilsisi Apaštalo Jokūbo palaikai. Gotikinio stiliaus bažnyčia statyta dar XI – XIII amžiuje.

Jokūbo kelias jau žinomas daugiau, nei tūkstantmetį; jo ilgisi siekia apie800 kilometrų. Didelę reikšmę krikščionybei turintis piligrimų kelias yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Santiago de Compostelos mieste taip pat galite aplankyti Šv. Martyno vienuolyną, kuris XIII amžiuje buvo įkurtas Pranciškaus Asyžiečio.

Daugiau apie Santiago de Compostelą: http://www.santiago-compostela.net/.

Kitos žymios Ispanijos vietos: http://pigiausiskrydziai.lt/ispanijos-zymios-vietos/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *