Pigūs skrydžiai į Tbilisį

Gruzija – svetingiausia Lietuvai šalis, į kurią nuvykus lietuviai visuomet laukiami, kviečiami pietų ar vyno į vietinių gruzinų tiesiog einant gatve. Netgi dauguma užrašų, iškabų parašyta ir lietuviškai.

TbilisisTaigi susipažinkime su Gruzijos sostine Tbilisiu – miestu, esančiu prie Kuros upės ir turinčiu 1,2 milijono gyventojų.

Iki šiol Gruzijos sostinėje daugiausia sovietinio palikimo, kadangi XX amžiuje šalis priklausė SSRS. 1991 metais atgauta nepriklausomybė suteikė galimybę kurtis iš naujo, tačiau, žinia, Gruzija ir toliau išgyveno daug sunkumų. Daugiau apie sostinės Tbilisio istoriją galite paskaityti: http://pigiausiskrydziai.lt/tbilisis/.

 Tbilisis: naujai atgimstantis miestas

Gruzijos sostinė po kelių metų gali būti nebeatpažįstama: miestas sparčiai renovuojamas, čia gerinamas apšvietimas (naktį visos gatvės ryškiai apšviestos). Tbilisis nevengia ir vakarietiškų statybos elementų: po truputį čia kyla aukštesni ir modernesni pastatai. Beje, pastatų renovacijai Gruzijos valdžia skiria daug lėšų, naudojamas net specialus marmuras, tad siekiama sukurti nepriekaištingą Tbilisio įvaizdį.

Būdami Tbilisyje būtinai apsilankykit vietinėse pirtyse, kurių šilti šaltiniai rasti jau gilioje senovėje. Galėsite pamaloninti Tbilisissavo kūnus ne tik pirtyse, bet ir pasivaikščioti ant jų stogų, statytų iš plytinių kupolų.

Dar viena būtinybė Tbilisyje – vietinio maisto ragavimas. Nepraleiskite progos paskanauti chinkalių (gruziniškų koldūnų) bei vietinio gruziniško vyno.

Lankytinos Tbilisio vietos:

  • Rustavelio prospektas – pagrindinė miesto gatvė, iš kurios išsišakoja senamiesčio gatvelės. Senamiestis visiškai kitoks, nei būdinga Vakarų Europos miestams – čia gyvena daug žmonių, kiemai netvarkingi, pusę pastatų avarinės būklės;
  • Narikala tvirtovė, įrengta dar XIV amžiuje ant kalvos;
  • Ančiskati bažnyčia, išsilaikiusi dar nuo VI amžiaus;
  • Prezidentūra;
  • Tsminda Sameba katedra;
  • Motinos Gruzijos statula, vienoje rankoje laikanti vyno taurę, kitoje – kalaviją. Simbolizuoja gruzinų tautą;
  • „Borjomi“ turgus, kur įsigysite įvairiausių prieskonių, vaisių, daržovių.

Į Tbilisį iš Lietuvos neretai keliaujama traukiniais arba nuosavomis mašinomis, susirinkus draugų kompaniją. Tačiau norint miestą pasiekti kur kas greičiau, galite rasti gana pigių skrydžių į Tbilisį iš Rygos.

Tbilisio oro uostas: http://www.tbilisiairport.com/en-EN/Pages/Main.aspx.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *