Piza

Piza – nedidelis, tačiau vienas žinomiausių Italijos miestų, kurį garsina jokiems fizikoms dėsniams nepaklūstantis žymusis svyrantis Pizos bokštas. Nors šis architektūros paminklas dažniausiai būna pagrindinė priežastis, kodėl turistai nusprendžia aplankyti Pizą, visgi čia verta užsukti ir dėl daugelio kitų priežasčių. Šis miestas vilioja neišsenkančiais linksmybių šaltiniais. Dauguma Pizos gyventojų – jaunimas, todėl šėlionių ir geros nuotaikos čia tikrai netrūksta. Jaukios kavinės, barai, naktiniai klubai – tai tik dalis vietų naujiems draugams sutikti.

Prieš važiuodami į Pizą įsitikinkite, kad jūsų viešbučio kaina atitinka kokybę. Pilnas Pizos viešbučių kainų palyginimas

Pizos bokstas

Pizos bokštas

Piza. Istorija

Piza iš pradžių tebuvo nedidelė etruskų gyvenvietė, o 180 pr.m.e. tapo Romos  kolonija. Ankstyvaisiais viduramžiais miestas tapo pavaldus frankams ir langobardams. Kiek vėliau,apie XI a. Piza ėmė stiprėti ir plėstis – miestas prisijungė  Korsikos ir Sardinijos salas. Šiuo stiprėjimo metu miestą valdė konsulai. XII a. Pizai pavyko tapti svarbiausiu Italijos miestu ir netgi išsikovoti miesto-respublikos statusą. Šiais galybės laikais miestas turėjo itin stiprų laivyną. Jis leido palaikyti ryšius su Ispanija ir šiaurine Afrika. Glaudūs santykiai su kaimynais davė ne tik finansinę naudą, bet ir leido pasisemti nemažai kultūrinės patirties. Ji puikiai atsispindi Pizos architektūroje.

Deja, XII a. Pizos pakilimo laikotarpis baigėsi – 1284 m. ji pralaimėjo Genujos respublikai, 1406 m. – florentiečiams, o 1944 m. buvo nuniokota sąjungininkų. Po šių nesėkmių virtinės Piza nusilpo ir tapo Italijos valstybės dalimi.

Pizos bokštas

Pizos bokštas – turistų lankomiausias objektas mieste. Šis architektūros paminklas pradėtas statyti 1173 m., tačiau nė nespėjus jo užbaigti pradėjo svirti. To priežastis -netvirtas pagrindas – bokštas pastaytas ant smėlingo, dumblėto dirvožemio. Visgi nuspręsta statinį užbaigti – tai pavyko padaryti tik 1350 m. Žmonės į jį žiūrėjo gana skeptiškai, vis laukė, kada gi pagaliau bokštas pasiduos sunkio jėgai ir nuvirs. Vis dėlto bėgo šimtmečiai, o Pizos bokštas vis dar tebestovi kaip stovėjęs – tiesa, dabar jis nuo savo vertikalios ašies jau nukrypęs beveik  5 m. Bokšto užsispyrimas nenugriūti visais laikais traukė turistus. Dėl savo ypatingumo dar 1987 m. šis architektūros paminklas buvo įtrauktas į pasaulio paveldo sąrašus.

Piza. Kitos lankytinos vietos:

  • Piazza del Duomo arba Campo dei Miracoli (Stebuklų laukas) – pagrindinė miesto aikštė, apsupta nuostabiais architektūriniais paminklais (katedra, krikštykla, kapinės, svyrantis bokštas)
  • Duomo – viena žymiausių Italijos katedrų
  • Santa Maria della Spina – viena vaizdingiausių bažnyčių
  • Piazza dei Cavalieri – aikštė, kurioje yra įspūdingas pastatas-laikrodis (Palazzo dell’Orologio) ir XVI a. bažnyčia Santo Stefano dei Cavalieri
  • Vienas seniausių botanikos sodų Europoje
  • Camposanto – kapinės, kur palaidotos žymiausios Pizos asmenybės

Piza – miestas,kurį privalai aplankyti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *