Pizos oro uostas

Šį kartą supažindinsime Jus su Pizos oro uostu bei jo teikiamomis paslaugomis. Apie Pizos miestą galite pasiskaityti anksčiau įkeltame straipsnyje (http://pigiausiskrydziai.lt/piza/).

Pizos oro uostas

Pizos oro uostas: istorija

Piza Galileo Galilei Airport pavadinimą gavo po to, kai garsus italų filosofas ir fizikas Galileo Galilei atrado daug svarbių žvaigždynų ir Jupiterio palydovus. Antrojo pasaulinio karo metais jis buvo naudojamas kaip Jungtinių valstijų kariuomenės karinių oro pajėgų bazė. Oro uostas gana ženkliai išaugo nuo 1980 – ųjų, kai atvėrė savo duris. 2006 –aisiais ir 2007 –aisiais metais  buvo tarp sparčiausiai augančių ir 15 geriausių Italijos oro uostų. 2006 –aisiais metais keleivių skaičius išaugo 30 %, o 2007 –aisiais – 24 %.

Pizos oro uostas: veikla

Dabar Pizos oro uostas yra vienas iš judriausių Italijoje. 2009 metais jis aptarnavo daugiau nei keturis milijonus keleivių. Įsikūręs tik 1 km atstumu nuo Pizos miesto ir turi tiesioginį priėjimą prie greitkelių bei geležinkelių. Vykdomi skrydžiai iš 18 oro linijų kompanijų, o Pizos oro uostas yra pagrindinis vidaus ir tarptautinių skrydžių aviacentras Toskanoje. Jo populiarumą ir sėkmę lemia tai, kad Pizos oro uostas turi didesnį kilimo ir tūpimo taką, kas suteikia galimybę leistis didesniems orlaiviams. Be civilinių operacijų planavimo ir vykdymo, oro uostas taip pat naudojamas Aeronautica Militare (Italijos oro pajėgų).Jį pasiekti galite nuosavu arba nuomotu automobiliu, traukiniais, autobusais ar taksi.

Pizos oro uoste keleiviai gali prašyti su turizmu susijusios informacijos,  saugioje vietoje palikti bagažą, naudotis bankininkystės paslaugomis. Šalia oro uosto yra didelės automobilių stovėjimo aikštelės ir siūloma daugybė transporto paslaugų.

Savitarnos „G.Puccini“ restorane, esančiame pačiame Pizos oro uoste, galima papietauti ir mėgautis orlaivių pakilimo vaizdu.

Pagrindinė informacija

  • Adresas Pisa 56121, Tuscany, Italy
  • Telefonas (050) 849 111
  • Terminalai 1

Naudingos nuorodos

http://www.pisa-airport.com/

http://www.worldtravelguide.net/italy/pisa-international-airport-galileo-galilei

http://en.wikipedia.org/wiki/Galileo_Galilei_Airport

http://www.youtube.com/watch?v=HzB-9kb6E80

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *