Portugalijos žemėlapis

Portugalija – puikus pajūrio kraštas. Portugalijos žemėlapis turėtų būti daugiau ar mažiau egzotiškas, tačiau ar taip yra iš tikrųjų?

Portugalijos_zemelapis

Portugalijos žemėlapis yra pačiame Europos pakraštyje

Pati Portuglija nėra labai didelė – jos plotas siekia 92 391km2, tačiau ir gyventojų čia atitinkamai nėra labai mažai – apie 11 milijonų. Pats gyventojų tankumas yra didesnis nei vidutinis – 115 žmonių kvadratiniame kilometre.

Portugalija neturi labai daug sausumos kaimynių. Iš tiesų tokią kaimynę ji turi tik vieną – Ispaniją.

Administracinis Portugalijos susiskirstymas yra naujas, ir daug kur sutinkamas. Ankščiau ši šalis buvo skirstoma į 18 apygardų. Dabar ji yra skirstoma stambiau – į 7 regionus. Štai kokie regionai yra randami Portugalijos žemėlapyje (skliausteliuose yra nurodyti administraciniai centrai):

  • Alentežas (Evora)
  • Algarvė (Faras)
  • Azorų salos (Ponta Delgada)
  • Lisabona ir Težo slėnis (Lisabona)
  • Madeira (Funšalis)
  • Šiaurės Portugalija (Portas)
  • Vidurio Portugalija (Koimbra)

Portugalijos žemėlapis gamtos atžvilgiu

Portugalija nėra kalnų šalis – greičiau jūrų, kadangi ji turi itin ilgą jūros pakrantę. Kalnų čia labai nedaug, bet aukščiausieji žemumu nepasižymi. Šiaurinėje šalies dalyje stypso aukščiausia šalies viršūnė, Eštrelos kalnas, kurio aukštis siekia 1991 metrų.

Portugalijoje yra didelių upių, bet didžiausios išteka iš Ispanijos. Štai Težas Portugalijoje tęsiasi 280km, nors tikrasis jo ilgis siekia 1007 metrus, o Doras Portugalijoje tęsiasi 320km, kai realus jo ilgis yra 895 metrai.

Portugalija nėra miškų šalis. Tik 5% šalies žemės sudaro įvairūs miškai. Portugalijos žemėlapis nepasižymi miškingumu dėl žmogaus kaltės – didžioji jų dalis buvo iškirsta.

Tad toks yra Portugalijos žemėlapis. Vis dėl to Portugalija yra nuostabus pasirinkimas norintiems pasideginti saulutėje, nes kitokiomis gamtos gerybėmis, kaip nuostabus klimatas ši šalis nelabai pasižymi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *