Prahos žemėlapis

Praha yra didžiausias Čekijos respublikos miestas, bei šios šalies sostinė. Prahos žemėlapis jau yra pamatytas daugelio žmonių, bet visvien vertėtų žvilgtelėti į jį dar kartą.

Prahos-zemelapis

Viena iš Prahos žemėlapio klestėjimo priežasčių - miestas buvo pastatytas ant upės kranto

Praha yra vidutinio dydžio miestas, su vidutiniu gyventojų skaičiumi. Čia gyvena apie 1,3 milijono žmonių, o Prahos plotas taipogi neitin išsiskiria iš kitų miestų ploto – jis siekia 496 kvadratinius kilometrus.

Praha nėra itin jaunas miestas, ir negana to jis yra pastatytas puikioje vietoje – ant upės kranto. Turbūt todėl Prahas buvo klestintis miestas.

Prahoje yra visai neblogai išvystyta transporto infrastruktūra. Čia jau yra nutiestos trys metro linijos, kurių bendras ilgis siekia 59 kilometrus, taipogi planuojama pradėti tiesti ir ketvirtąją liniją. Taipogi šiame mieste yra geriausiai pasaulyje išvystytas tramvajų tinklas. Prahą šiuo atžvilgiu galima palyginti su Melburnu, kuris taipogi turi įspūdingą tramvajų tinklą. Visgi, Prahoje yra 900 tramvajų, o Melburne „tik“ 500. Taipogi Prahos tramvajai per metus perveža bene du kart daugiau keleivių, nei Melburno tinklai – net 356 milijonus.

Turistiniai objektai Prahos žemėlapyje

Praha yra 6 pagal lankomuma pasaulio miestas, tad Prahos žemėlapis turėtų būti turtingas įvairiais turistiniais objektais. Ką aplankyti čia tikrai yra. Kelionę po Prahos žemėlapį galima pradėti nuo didžiausios pasaulyje pilies – Prahos pilies. Taipogi užsukus čia reikėtų užeiti ir į Šv. Vito katedrą, kuri yra visai šalia.

Taipogi reikėtų pamatyti Prahos senamiestį, bei senąjį miesto laikrodį, įsikūrusį Senamiesčio aikštėje.

http://youtu.be/-FrXez7Xk0k

Praha yra inovacijų pilnas miestas. Čia galima pamatyti tokių keistenybių, kaip milžinišką metronomą, kuris puikiai atlieka savo tiesioginę paskirtį. Taipogi čia yra „šokantis namas“ – įpatingos formos pastatas, kuris savo forma iš tiesų primena šokį.

Tad štai toks yra Prahos žemėlapis. Praha yra senas miestas, tačiau jis yra kupinas inovacijų, ir būtent todėl reikia aplankyti šį miestą – tam,kad pamatyti kaip atrodo senovės ir naujovės harmonija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *