Prancūzijos miestai

Visu-Prancuzijos-miestu-pasididziavimas-Eifelio-bokstas

Visų Prancuzijos miestų pasididžiavimas - Eifelio bokštas

Romantikos kupina aplinka, puikus vynas, didingi architektūriniai paminklai, visa tai primena mums meilės šalį – Prancūziją.

Prancūzijos miestų miestas

Kiekvienam žodis Paryžius daugiau ar mažiau asocijuojasi su Eifelio bokštu. Šis buvo pastatytas paįvairinti miesto horizontą, bei nustebinti 1889 metais vykusios pasualinės parodos lankytojus.

Paryžius nebūtų negalėtų vadintis Prancūzijos miestu be Luvro – karalių rezidencijos, istorijos paminklo, bei bene garsiausio pasaulyje muziejaus. Čia eksponuojama per 400 000 įvairių meno kūrinių, tarp kurių yra ir legendomis apipinta Leonardo Da Vinčio tapyta „Mona Liza“

Legenda pasakoja, kad kai Arkangelas Mykolas sapne aplankė vyskupą Alberta, ir nurodė jam pastatyti koplyčią ant aukščiausio šalia Mon Tombo viršunės. Taip atsirado Sen Mišelio vienuolynas – garsiausias XIII amžiaus vienuolyno pavizdys, bei labai svarbi piligriminių kelionių vieta.

Lionas – antras pagal dydį Prancūzijos miestas, įsikūręs Ronos ir Sonos upių santakoje. Šis miestas yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

Kiekvienas, besilankantis Lione, turėtų žinoti, kad čia kupina Renesanso epochos statinių – Šv. Jono, Šv. Jurgio, ir Šv. Petro bažnyčios sudaro neužmiršamtą, ir itin didingą vaizdą.

Taipogi būnant čia vertėtų apsilankyti Téte d’Or (Auksinės galvos) parke, kuris yra didžiausias ir bene gražiausias visoje Prancūzijoje. Beje, šalia jo rasite ir nemokamą zoologijos sodą.

Būnant čia nereikėtų užmiršti aplankyti ir šių objektų:

  • Notre Dame bazilika
  • Didysis teatras
  • Odeonas
  • Galijos – Romėnų civilizacijos muziejus
  • Šiuolaikinio meno muziejus

Marselis. Čia atvažiuoja žmonės norintys pamatyti kaip atrodo miestas su charakteriu. Kiekvienas Prancūzas pripažins, kad Marselis – kitoks miestas, turintis savo išskirtinį būdą. Šis Prancūzijos miestas priglaudžia itin daug tautų, bei kultūrų, tad jis visada gyvas, bei visur kitoks.

Dar vienas nuostabus Prancūzijos miestas - Marselis

Dar vienas nuostabus Prancūzijos miestas - Marselis

Iš kalvos, ant kurios yra pastatyta Dievo Motinos Saugotojos bazilika, atsiveria nuostabi miesto panorama, ižvelgti ne tik patį Marselį, bet ir jūrą, bei nuostabų uostą.

Norite pamatyti kaip šiame mieste verda gyvenimas? Apsilankykite Senajame uoste, čia dieną, naktį pilna žmonių.

Jei būsite Marselije, nepamirškite aplankyti Šv. Viktoro bažnyčios, šalia Marselio esančios Ifo tvirtovės.

Tad štai kokie gi tie Prancūzijos miestai, visus žavintys savo romantika, bei išskirtinumu. Kiekvienas, norintis pajusti Prancūzijos dvasią, turėtų apsilankyti bent viename jų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *