Romos oro uostas

Romos Leonardo da Vinčio oro uostas dar žinomas Fiumicino pavadinimu yra didžiausias oro uostas Italijoje, įsikūręs už 35 kilometrų Romos istorinio miesto. 2010 metais aptarnavo 36300000 keleivių ir buvo šeštas pagal aptarnautų keleivių skaičių Europoje ir 26 pasaulyje 2010 metais.

Romos oro uostas

Romos oro uostas

Didžiausias  Romos oro uostas pavadintas garsaus italų mokslininko universalo Leonardo da Vinči vardu, kuris savo darbais ir išradimais garsina Italiją iki šių dienų. Sraigtasparnio prototipas, tankas, plaukiojanti mašina su sparneliais tai tik maža dalis mokslininko technologinių išradimų. O kas nežino garsiojo Mona Liza paveikslo?

Romos oro uostas oficialiai buvo atidarytas 1961 metų sausio 15-ąją. Turėjo du pakilimo nusileidimo takus. ,,Alitalia”( Italijos avialinijų kompanija) labai daug investavo į naująjį oro uostą, angarus techninės priežiūros centrus. Per dešimtmetį  oro uostas neatpažįstamai pasikeitė, buvo prailginti du pakilimo takai, pastatytas trečias. Šiuo metu Romos Leonardo da Vinčio oro uoste yra keturi pakilimo takai.

Šiuo metu oro uoste yra keturi keleiviniai terminalai. Visi terminalai yra sujungti vienas su kitu pėsčiųjų takais, kuriais galima patekti į automobilių stovėjimo aikšteles.

Oro uosto teritorijoje yra daugiau nei 11000 automobilių stovėjimo vietų. Romos oro uoste galima apsipirkti daugiau kaip 150 garsių parduotuvių, pasinaudoti be muito parduodamų prekių gausa, kavinėmis, restoranai.

Labai gerai išplėtota susisiekimo sistema tarp Romos Leonardo da Vinčio oro uosto ir istorinio Romos miesto. Du kartus per valandą kursuoja specialus ,,Leonardo express” traukinys, kas penkiolika minučių vietiniai traukiniai. Miesto centrą galima pasiekti autobusais, taxi. Taip pat oro uoste galima pasinaudoti automobilių nuomos kompanijų paslaugomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *