Romos žemėlapis

Roma – vienas didingiausių pasaulio miestų. Roma nuo seniausių laikų buvo itin didingas miestas, kuris rodydavo pavyzdį kitiems miestams.

romos-zemelapis

Romos žemėlapis yra vienas lankomiausių pasaulyje

Roma yra labai didelis miestas. Jos plotas užima net 1285 kvadratinius kilometrus. Gyventojų čia atitinkamai labai daug – net 2,7 milijono. Gyventojų tankumas Romoje yra neitin didelis. Jei kitose šalyse jis pasiekia net 20 tūkstančių ribą, tai Romoje jis siekia 2 tūkstančius žmonių kvadratiniame kilometre.

Roma yra įpatingas miestas dėl vienos priežasties – šiame mieste yra popiežiaus rezidencija – Vatikanas .Ši vieta nėra didelė, jos plotas teužima 3 kvadratinius kilometrus, bet į Petro ir Povilo aikštę kasdien susirenka tūkstančiai žmonių.

Romos žemėlapis neturi labai gerai išvystytos transporto infrastruktūros. Visų pirma, tai labai daug bėdų kelia blogi keliai, kuriuos yra siekiama išsaugoti. Pagerinti viešojo transporto infrastruktūros nepavyko net tada, kai buvo atidarytos dvi metro linijos. Taipogi Romoje kursuoja autobusai, tramvajai, bei miesto traukiniai. Deja net tokios priemonės nesugebėjo optimizuoti Romos transporto infrastruktūros.

Romos žemėlapis turistiniu požiūriu

Roma nebereikalo yra 3 pagal turistų skaičių miestas pasaulyje, juk Romos žemėlapis yra itin turtingas senovės architektūriniais paminklais. Čia gausu senovinių akvėdukų, išskirtinių fontatų, nuostabių bažnyčių, bei bei kitokių istorinių, ar architektūrinių paminklų.

Visgi atvykus į Romą reikėtų aplankyti tokius objektus, kaip Koliziejus, kuris kasmet pritraukia net 4 milijonus Romos lankytojų. Taipogi reikėtų pamatyti Vatikano muziejus, Romėnų forumą, arba Trajano turgų, bei Forumą. Dar vienas itin įspūdingas pastatas, nedaug teatsiliekantis nuo Koliziejaus – Panteonas.

Štai toks yra tas Romos žemėlapis. Kaip matote, iš tikrųjų Roma yra išskirtinis miestas, vien dėl to, kad jame yra įsikūrusi valstybė, kurią valdo popiežius, ir negana to, Roma yra vienas didingiausių pasaulio miestų, su bene svarbiausiais archeologiniais paminklais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *