Rumunijos miestai

Rumunija – puikiai mums žinoma šalis dėl Drakulos legendos. Dabar Rumunija yra aplankoma turistų iš Europos, kurie nori pasigrožėti Rumunijos miestais, bei kraštovaizdžiu.

romania_castle_2001_03

Rumunijos miestai garsėja pilimis..

Pirmiausia reikėtų pradėti nuo šalies sostinės Bukarešto. Čia kupina ne senovinės architektūros pavyzdžių, tad meno mylėtojai čia nepasimes.

Turbūt vertingiausia ekskursiją būtų pradėti nuo Parlamento rūmų. Nors jie nėra labai seni, tačiau užtat labai puošnūs. Taipogi šie rūmai – didžiausi Europoje.

Taipogi puikiai žinomas miesto architektūrinis paminklas – Triumfo arka. Vienaip ar kitaip, jei jau buvote Prancuzijoje ji jūsų itin nenustebins, kadangi čia įdėja – labai panaši.

Vienas iš naujausių šio miesto paminklų – Atgimimo memorialas. Jis išvydo pasaulio šviesą 2005-aisiais, ir buvo skirtas paminėti Rumunijos revoliucijos 1989 metais aukoms.

Jei jus domina muziejai, šiame mieste jų šiek tiek yra – Nacionalinis Rumunijos dailės muziejus, Nacionalinis Istorijos muziejus, Kariuomenės muziejus..

Norite aplankyti Rumunijos kurortą? Nuvažiuokite į Mangalija. Šis miestas įsikūręs ant Juodosios jūros pakrantės.

Čia yra ir turistui įdomių objektų. Ypač daug kapaviečių, mauzoliejų, senovinių rūsių.

Visai įdomi – Mangalijos mečetė. Domitės archeologija? Apsilankykite Architektūros muziejuje, čia saugoma daug kultūrų, bei kitokių eksponatų iš Helenistinės epochos.

Pamatykite Sibiu, Rumunijos centrą. Šiame mieste gausu įvairių architektūrinių paminklų. Galima pradėti nuo to, kad visas miestas yra padalintas į dvi dalis – Aukštutinę ir Žemutinę.

Žemesnysis miestas atspindi viduramžių dvasią – gatvės čia siauros ir ilgos, taipogi čia retkarčiais galima rasti mažų aikščių. Šioje miesto dalyje yra seniausias pastatas šiame Rumunijos mieste. Tai yra 1292 metų statybos bažnyčia.

Daugiausia įdomių objektų galima rasti Aukštutinėje miesto dalyje. Čia yra trys didelės aikštės, bei šiokia tokia gatvių įvairovė.

Brukentalio rūmai, yra svarbiausias Gotikos pavizdys Rumunijoje. Jie yra pastatyti didžiausioje miesto aikštėje.

Šioje aikštėje taipogi galima rasti Jezuitų bažynčią, Tarybos bokštą.

Štai ir supratote, kokie yra Rumunijos miestai. Čia galima pamatyti pilių įvairovę, bei įdomiomis legendomis apipintus pastatus

Tagged with 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *