Rusijos miestai

Rusija – šalis iš mažos valstybėlės per pakankamai trumpą laiką tapusi didžiausia pasaulio federacija. Kadangi ji tokia didelė, tikrai turi turėti daug gražių miestų, tad panagrinėkime kelis Rusijos miestus.

Vakarietiškiausias Rusijos miestas

Izaoko_soboras_Rusijoje

Rusijos miestai išsiskiria savo maldos namais

Buvusi Rusijos sostinė, įkurta Nevos deltoje – Sankt Peterburgas jos įkurėjui Petrui I turėjo tapti langu į Europą.

Šiame Rusijos mieste į akis krenta galybė rumų – Nevos prospekte, 4km ruože jų galime priskaičiuoti iki 200.

Čia apstu ir vilų, ištaigingų maldos namų, priklausančių skirtingoms konfesijoms.  Gražiausi iš jų – Šv. Petro ir Šv. Kotrynos bažnyčios, Kazanės soboras.

Kadaise „Wolf & Beranger“ vadintoje kavinėje galima išbandyti rusiškos virtuvės savitumą. Beje, ši kavinė tapo antraisiais Aleksandro Puškino namais.

Negalima išvykti iš miesto neaplankius Žiemos rūmų. Jie yra ne tik itin gražūs, tačiau ir turi vieną gražiausių Europoje – Ermitažo kolekciją.

Teigiama, kad Rusijos sostinė Maskva pastatyta neturint jokio plano. Čia stebina itin didelės gatvės, soborai, namai.

Tobuliausias rusų architektūros stebuklas – Kremlius. Raudonų plytų pastatas, su dvidešimčia bokštų buvo projektuotas padedant Italų architektams. Kremliaus sudetyje ypatingai išsiskiria trys soborai – Uspenijės, Apreiškimo, Arkangelo, carų rūmai, bei savaime aišku, didieji Kremliaus rūmai.

http://youtu.be/MJqTMkpW2uM

Aplink Kremlių, ir Raudonąją aikštę stūkso ir kiti vertingi pastatai – stikliniai dangoraižiai, pasaulinės šlovės teatrai, bei nuostabūs muziejai liudija apie įsišaknijusią rusų kultūrą.

Vienas svarbiausių Sibiro miestų, įsikūręs šalia giliausio pasaulyje ežero Baikalo – Irkutskas. Šiame mieste yra daug muziejų, išlikę nemažai originalios medžio architektūros. Čia yra net 685 istorijos ir architektūros paminklai! Visgi, galime išskirti kelis svarbiausius.

Istorinis miesto centras, kuriame yra Spaskio cerkvė, Bogojavlenskio soboras. Priešais Baltuosius rūmus – paminklas Aleksandrui III. Šiame Rusijos mieste verta pasivaikščioti topoliais apsodinta K.Markso, Irkutsko gatvėmis.

Per 20 tūkst meno kūrinių rasite Meno muziejuje, kuris buvo įkurtas 18a.

Architektūrinis-etnografinis „Talcy“ muziejus pristato Rytų Sibiro tautų architektūrą, bei kultūrą.

Tad tokie gi yra gražiausi Rusijos miestai. Iš tiesų Rusija yra labai didelė, tad kaikurie išties įdomūs turisto akiai miestai lieka nustelbti didelių, pramoninių miestų..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *