Sankt Peterburgas

Sankt-Peterburgas

Sankt Peterburgas

 

Kelkimės į visiems puikiai žinomos Rusijos nuostabųjį, antrąjį pagal dydį miestą Sankt Peterburgą.

Sankt Peterburgas įsikūręs šiaurės vakarinėje šalies dalyje, Leningrado srityje, Prie Nevos upės ir Suomijos įlankos. Čia gyvena beveik penki milijonai žmonių.

Paklaidžiokime kartu šiuo dideliu ir įdomiu miestu, žavinčiu savo masiškumu bei architektūra.

 

Sankt Peterburgo gimimas

 

Miesto įkūrimo data – 1701 metai caro Petro I iniciatyva. Įsteigtas miestas iškart įėjo į Rusijos imperijos sudėtį ir buvo jos sostinė iki pat 1918 metų Rusijos revoliucijos. Sankt Peterburgas greitai tapo vienu žymiausiu prekybiniu uostu tiek su Rytais, tiek su Vakarais.

Antrojo Pasaulinio karo metu miestas buvo užpultas vokiečių.

Sankt Peterburgo vardą atgavo tik 1991 metais, prieš tai miestas vadinosi Leningradu, Petrogradu, Petrapiliu.

 

Sankt-Peterburgas

Sankt Peterburgas

Sankt Peterburgo dabartis

 

Šiuo metu miestas – vienas žymiausių Europoje (ketvirtas pagal dydį joje). Sankt Peterburge įsikūręs itin svarbus uostas, kuris leidžia plėsti prekybines ribas. Šiame Rusijos mieste taip pat plėtojama mašinų, chemijos, maisto pramonės.

 

Sankt Peterburgas labiausiai žinomas dėl savo kultūrinės, mokslinės, istorinės reikšmės. Miestas visuomet kupinas žmonių: tiek vietinių gyventojų, tiek atvykusių besimokyti, dirbti iš kitų miestų ir šalių, tiek turistų. Sankt Peterburgas žavi savo architektūrine didybe, masės bei galybės įspūdžių, muziejų, teatrų gausa bei daugiau nei 40 mokslo įstaigų.

 

Labiausiai turistus žavi plaukiojimas upe ir grožėjimasis miesto vaizdais. Taip pat pat didelio dėmesio susilaukia pakeliami laivai bei baltosios Sankt Peterburgo naktys, kurių metų nesutemsta.

 

Ziemos-rumai

Žiemos rūmai

Labiausiai vertos aplankyti Sankt Peterburgo vietos:

  • Nevskio prospektas;
  • Prisikėlimo bažnyčia, statyta XIX – XX amžiuje, statytas itališkuoju ir klasicistiniu stiliumi. Vadinamas naujojo stiliaus statiniu ir išsiskiriantis savo ryškiomis detalėmis;
  • Aleksandro Nevskio Lavras – vienas seniausių vienuolynų, kuris veikia iki šiol;
  • Žiemos rūmai, įrengti XVIII amžiuje baroko stiliumi kaip carų rezidencija. Vienas įspūdingiausių miesto architektūrinių darinių, Čia įsikūręs vienas didžiausių muziejų visame pasaulyje Ermitažas, talpinančių daugiau kaip tris milijonus eksponatų;
  • Dekabristų aikštė, kurioje rasite paminklą Petrui I;
  • Jekaterinos rūmai, kuriuose yra Gintaro kambarys;
  • Trejybės katedra;
  • Invalidų muziejus;
  • Antropologijos ir etnografijos muziejus;
  • Povandeninio laivo muziejus.

 

Sankt Peterburgas – miestas, kurį visiems verta aplankyti ir pažinti įspūdingų architektūrinių statinių ansamblius bei didelio miesto gyvenimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *