Sarema

Sarema

Sarema

 

Iš tyro Jūrmalos kurorto, keliaukime link Estijos, apsilankydami jai priklausančioje Saremos saloje.

Sarema išsidėsčiusi tolyn į  Vakarus nuo Estijos, Baltijos jūroje, Sarės apskrityje, čia priskaičiuojama apie 45 000 gyventojų. Salos centriniu miestu laikoma Kuresarė.

Pasidairykime po šią unikalią Baltijos jūros vietą.

Saremos istorija

 

Pagal istorinius duomenis, šioje Estijos saloje žmogaus būta ir gyventa jau III a.pr.Kr. Į šią salą dažnai atklysdavo piratai, ji buvo turtingiausias tuometinis šalies regionas.

XIII amžiuje Saremoje buvo pastatyta tvirtovė, neilgai trukus vietovė buvo užimta Livonijos ordino. XVI amžiuje sale atiteko Danijai, o po šimtmečio perleista Švedijai. 1721 metais, Sarema, kartu su visa Estija, pateko Rusijos imperijos valdžion.

XX amžiuje Pirmojo pasaulinio karo metu, Sarema buvo atakuojama vokiečių, kuriems 1917 metais pavyko užimti salą ir laikyti joje savo pozicijas kelerius metus.

1940 metais Sarema buvo okupuota Sovietų Sąjungos, o nepriklausomybę atgavo tik įgijus laisvę visai Estijai 1991 metais.

 

Sarema

Sarema

Sarema šiandien

 

Šiuo metu Saremos sala – mėgstama turistų lankytina vieta. Čia galima pasimėgauti ramiu poilsiu, išvysti netradicinę ir įdomią gamtą (didžioji dalis – gamtos rezervatas, čia gausu nykstančios gyvūnijos ir augalijos, kuri labai saugoma) bei pačią Baltijos jūrą. Saloje gana atšiaurus klimatas – čia dažni vėjai, vėsuma, tad keliaujant patartina visuomet su savimi turėti šiltesnių drabužių.

Patogiausias keliavimo būdas į šią salą – automobiliu, persikeliant su keltu, o pačioje Saremoje dažnai keliaujama ir dviračiais.

 

Sarema

Sarema

Lankytinos Saremos vietovės:

  • Kuresarės mieste esanti tvirtovė arba vyskupų pilis, statyta XIV amžiuje ir laikoma viena geriausių išlikusių tvirtovių visame Baltijos regione. Šiuo metu čia veikia miesto istorijos muziejus;
  • Kuresarės rotušė, steigta XVII amžiuje;
  • Didžiausia Saremos saloje Polde bažnyčia, itin didelėmis sienomis;
  • Malūnų kompleksas, išlikęs vienintelis visoje saloje (likę 5 malūnai);
  • Kaali meteorito krateriai, kurie, spėjama, susiformavo net prieš 5000 metų. Tai vienintelis visoje Europoje išlikęs tokios srities objektas, žinomas daugelyje šalių;
  • Mustjala uola, siekianti net22 metrųaukštį;
  • Salos švyturys;
  • Vilsandi nacionalinis parkas;
  • Žymusis Panga skardis, siekiantis 21 metro aukštį;
  • Koguvos etnografinis muziejus po atviru dangumi, primenantis lietuviškasis Rumšiškes.

 

Sarema – įdomios gamtos, kraštovaizdžio vieta, kurią turėtų aplankyti kiekvienas, juolab, jog ji nėra toli nuo mūsų krašto Lietuvos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *