Šendženas

Sendzenas

Šendženas

 

Keliaujame toliau po Lietuvos kultūrai svetimos ir egzotiškos Kinijos kraštus, šįkart stabteldami jos mieste Šendžene.

Šendženą randame pietinėje šalies pusėje, gražaus pavadinimo Perlų upės pakrantėje, Guangdongo provincijoje, ribojantis pietuose su Honkongu. Čia gyvena taip pat didelis skaičius žmonių – apie 10 milijonų.

Pasidairykime po dar vieną itin didelį Kinijos miestą-uostą, taip pažindami šios šalies kultūrą, istoriją ir lankytinas vietas.

 

Šendženo raida

 

Miesto teritorija žinoma nu senųjų laikų, kuomet čia III am.pr.Kr. buvo druskos monopolija. Vietovė buvo ilgai valdoma įvairių dinastijų, manoma, kad Šendženo vardą įgavo 1410 metais, valdant Mingų dinastijai.

Tačiau oficialiai miesto įsteigimo data laikomi tik 1979 metai, ir nuo šio laiko Šendženas sparčiai augo viso pasaulio mastu, kadangi šalia buvo stiprusis Honkongas. Po metų miesto teritorija tapo pirmąja specialia laikoma ekonomikos zona šalyje, kurių šiuo metu XXI amžiuje yra priskaičiuojamos penkios. Tad Šendženas turėtų dėkoti kaimynui Honkongui, kuris daug prisidėjo prie naujo miesto plėtros ir augimo.

 

Sendzenas

Šendženas

Šendženas šiandien

 

Kaip jau minėta, šiandieninis Šendženas – vienas ekonomiškai stipriausių miestų pasaulyje, čia kaupiamos didelės užsienio investicijos.

Miesto augimą ir vardą garsina aktyvus uosto darbas, krovinių gabenimas.

 

Šendženas – naujas ir itin modernus miestas, čia lankosi verslininkai, dažnos konferencijos ir pan. Patartina apsilankyti keliautojams bei turistams, mėgstantiems šiuolaikinę architektūrą, moderną. Mieste priskaičiuojami 23 pastatai, aukštesni kaip200 metrai. Kasmet planuojama statyti vis aukštesnius statinius.

 

Sendzenas

Šendženas

Labiausiai vertos pamatyti Šendženo vietos:

  • 14tas aukščiausias pasaulio pastatas –Shun Hing Square;
  • SEG Plaza, antrasis pagal aukštį miesto pastatas –356 metrai;
  • Tarptautinės prekybos centras;
  • Kinijos kultūros kaimas;
  • Safari parkas;
  • Xichong paplūdimys;
  • Wutong kalnas943 metrųaukšio – aukščiausias mieste.

 

Šendženas – modernaus pasaulio ir ekonomikos centras.

http://www.youtube.com/watch?v=K54PuPLMSuI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *