Serbijos žemėlapis

Serbija yra vidutinio dydžio šalis Pietryčių Europoje. Ši šalis yra viena jauniausių Europos šalių, tad Serbijos žemėlapis yra visiškai naujas.

Serbijos_zemelapis

Serbijos žemėlapis - mums visai naujas

Serbijos plotas siekia 88 361km2, o gyventojų skaičius čia siekia maždaug 9,4mln, tad ir tankumas čia atitinkamai ne mažas – ~110 žmonių kvadratiniame kilometre.

Serbija ribojasi su daugeliu valstybių – Kroatija, Bosnija ir Hercogovina, Vengrija, Rumunija, Bulgarija, Makedonija, Kosovas, Juodkalnija. Šios valstybės nėra itin galingos, tačiau toks kaimynių kiekis šalyje retai sutinkamas.

Serbijos miestai yra vidutinio dydžio. Standartiškai sostinė, Belgradas, turi labai daug gyventojų – ~1,2mln, o likę miestai tokiu gyventojų skaičiumi pasigirti negali. Štai antras pagal gyventojų skaičių miestas jų beturi ~215,6 tūkst., o trečias pagal dydį miestas, Priština, tik 155,6 tūkst.

Serbija turi gan smulkų administracinį susiskirstymą. Visas Serbijos žemėlapis yra suskirstytas į 29 apygardas, bei vieną išskirtinį statusą turintį Belgrado miestą.

Taipogi šalis turi du autonominius kraštus – Kosovą su sostine Priština, bei Voivodina su sostine Novi Sadu.

Serbijos žemėlapis gamtiniu požiūriu

Serbijos žemėlapio kraštovaizdis yra labai nepastovus. Štai Šiaurės Voivodinos regione plyti derlingos lygumos, o šalies pietryčiuose plyti įvairūs kalnai.

Centrinėje Serbijos žemėlapio dalyje taipogi dominuoja kalvos ir kalnai. Būtent čia kyla tokios žinomos kalnų grandinės, kaip: Stara Planina, ar Homolje. Beje, čia galima rasti net tokius galiūnus, kaip antai, Karpatus, Dinarus, bei Balkanų kalnus.

Serbija yra uždara šalis, neturi jokio priėjimo prie jūros, ir vienintelis jos vandens kelias į kitas Europos šalis yra pasiekiamas tik Dunojaus pagalba. Taipogi šioje šalyje į Dunojų iteka jo intakai Sava, Tisa, bei Drava.

Klimatas Serbijoje taipogi labai įvairus. Pavyzdžiui kalnuotose vietovėse žiemos yra itin šaltos, bei atšiaurios, o štai lygumose jos yra švelnios. Vasaros daugumoje vietų šiltos. Taipogi kalnų šlaituose iškrinta daug kritulių.

Štai toks yra Serbijos žemėlapis. Taip, jis yra naujas, ir nevisai ištyrinėtas, nes visai neseniai Serbija buvo sujungta su darviena valstybe, ir vadinosi Serbija ir Juodkalnija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *