Šiaulių miesto transportas

Sekantis Lietuvos miestas ir jo viešojo transporto tvarka, kurią norėtume pristatyti savo skaitytojams, – Šiauliai.

Šiaulių miesto transportas

Šiaulių miesto transportas

Šiauliuose miesto gyventojai ar jo lankytojai aptarnaujami tiek autobusais, tiek ir privačių vežėjų maršrutiniais taksi. Kaip ir kituose Lietuvos miestuose, autobusai stoja ir keleivius įlaipina bei išlaipina tam skirtose viešojo transporto stotelėse, kuriose galima rasti vis atnaujinamus eismo tvarkaraščius.

Šiaulių miesto transporto bilietais priekiauja visi „Lietuvos spauda“ kioskai bei autobusų vairuotojai. Mieste galima keliauti, tik turint popierinį vienkartinį arba popierinį terminuotąjį bilietą. Panaudotą to paties vienkartinį bilietą naudoti kitoje transporto priemonėje griežtai draudžiamą, o už važiavimą be bilieto ar su nepažymėtu bilietu taikomos baudos.

Tvarką viešąjame transporte prižiūri keleivių kontrolė, kuri atsakinga už netvarkingų, triukšmingų ar pavojų keliančių asmenų išlaipinimą. Taip pat jų paprašyti keleiviai turi parodyti bilietą ir įvairias lengvatas patvirtinantį dokumentą. Bauda už važiavimą be bilieto ar atitinkamo dokumento – nuo 40 iki 100lt.

Kelionės metu kiekvienas keleivis privalo laikytis nurodytų taisyklių, pavyzdžiui, atsisėsti, jei transporte yra laisvų vietų, užleisti vyresnio amžiaus žmones ar tėvus su mažais vaikais bei nėščiąsias.

Mieste važinėjantys mikroautobusai stoja bet kur, kur leidžia kelių eismo taisyklės. Juose negalioje viešojo transporto bilietai, o už kelionę sumokama vairuotojui. Dėmesio: sumokėję pinigus, nepamirškite pasiimti bilieto.

Nepamirškite elgtis kultūringai kitų keleivių atžvilgiu bei būkite budrūs kelionės metu. Daugiau naudingos informacijos apie Šiaulių miesto transportą galima rasti čia, arba čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *