Sidnėjus

sidnejus

Sidnėjus

Keliaukime į kitą, gerai visiems žinomą, Australijos miestą – Sidnėjų.

Sidnėjus – didžiausias šalies miestas, ekonominės plėtros centras, skaičiuojantis per ~4,4 milijonus gyventojų. Šio miesto lokalizacijos vieta – Australijos pietryčiai, ir jis laikomas Naujojo Pietų Velso valstijos sostinė.

Sidnėjaus miesto istorija

Sidnėjaus vystymasis prasidėjo dar prieš atvykstant europiečiams – šioje teritorijoje gyveno vietiniai aborigenai. Vėliau, vietovę atrado James Cook ir tai tapo pirmąja britų rasta ir pradėta apgyvendinti Australijos (tapusios kolonija) vieta. 1788 metais buvo oficialiai įkurtas Sidnėjaus miestas.

XIX amžiuje miestas išpopuliarėjo dėl aptinkamo aukso, čia pradėjo plūsti aukso ieškotojų iš viso pasaulio. Tačiau labiausiai Sidnėjus pradėjo kilti, klestėti po Antrojo pasaulinio karo, kai pradėjo plisti modernas, transportas, statybos ir pan.

sidnejus

SIdnėjus

Šių dienų Sidnėjus

Šiuolaikiniame pasaulyje šis Australijos miestas gerai žinomas daugeliui žmonių, kadangi Sidnėjus prilyginamas tokioms vietoms kaip Los Angeles, New York ir kt. Miesto teritorija itin išplitusi, čia gyvena aibė žmonių, klesti pramonė (mašinų, chemijos, metalurgijos, naftos apdirbimas), išvystytas turizmas, gausa restoranų, kavinių…

Sidnėjus gerai žinomas ir dėl uosto, esančio Port Jackson įlankoje. Šiuo būdu populiarus susisiekimas, prekyba laivais.

sidnejus

Sidnėjus

Lankomiausios Sidnėjaus vietos:

  • turbūt žymiausias statinys ne tik Australijoje, bet ir didžiojoje dalyje pasaulio – Sidnėjaus operos rūmai, jau tapę miesto simboliu. Nors pastatytas gana neseniai (baigtas 1973 metais), pastato architektūra žavi kiekvieną į jį žvelgiantį. Įdomios, smailėjančios formos skliautai, žiūrint iš toli, sukuria laivo įvaizdį. Šis statinys įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą;
  • Australijos muziejus;
  • Televizijos bokštas;
  • Šv. Marijos katedra;
  • Naujojo Pietų Velso dailės galerija;
  • Karališkasis botanikos sodas;
  • Tiltas, šalia uosto, itin gražiai atrodantis naktį.

Sidnėjus – itin modernus miestas, tačiau sugebantis išsaugoti savitumą, gamtą bei išskirtinį stilių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *