Skrydžiai į Romą: Koliziejus

Tiems, kas planuoja, o galbūt jau turi užsakytus skrydžius į Romą, norėtume trumpai pristatyti vieną iš žinomiausių šio miesto įžymybių – Koliziejų.

Skrydžiai į Romą: Koliziejus | Koliziejus

Skrydžiai į Romą: Koliziejus

Via dei Fori Imperali gatvės gale išdidžiai stovi Romos Koliziejus ( II Colosseo). Kadaise tam, kad ši nuostabi vieta šiandien džiugintų mūsų akis, čia sunkiai dirbo net 20 000 vergų, kurie pastatė keturių akmeninių suolų aukštų pastatą, talpinusį net 50 000 žiūrovų. Vomitatoria – taip buvo vadinamos čia buvusios 80 įėjimi ir išėjimo angos.

Vos pabaigus statybas, Koliziejus buvo pradėtas laikyti svarbiausiu klasikinės Romos centru, aplink kurį virė visas miesto gyvenimas. Šiaurės vakaruose buvo galima išvysti Romos forumą, Kapitolijaus kalvą bei Mrčelio teatrą, o šiaurėje stūksojo Senato rūmai, Tito pirtis ir turgus. Taip pat čia buvo garsioji Palatino kalvą, Circus Maximus, pietuose esnačią Karkalos pirtį, o pietryčiuose – Apijaus kelią.

Mūsų dienomis iš viso minėtojo lobyno išliko vien griuvėsiai: apgriuvęs amfiteatras, takai, kuriais kadaise buvo varomi žvėrys bei apnuogintas ir išniekintas Koliziejaus sienas (spalvotas pastato kalkakmenis, metalas ir marmuras ilgą laiką viliojo naudos siekiančius ilgapirščius, kurie šias žaliavas sunaudojo rūmų, katedrų bei bažnyčių statyboms).

Kai kurie mokslininkai bei tyrinėtojai laikosi nuomonės, kad Koliziejus buvo krikščionių kankinių mirties vieta, tačiau tikrasis jų paskutinėmis akimirkomis matytas vaizdas buvo netoliese pietvakariuose esantis Circus Maximus. Pagrindinė Koliziejaus paskirtis buvo kruvini pasirodymai, kurie tais laikais vietinių gyventojų ir ištikimų lankytojų buvo vadinami tiesiog „žaidynėmis“.

Koliziejus – tai viena žymiausių Romos lankytinų vietų, tad išnaudokite visas įmanomas galimybes aplankytį šį nuostabų Italijos miestą ir nieko nedelsdami užsisakykite skrydžius į Romą: puikiai praleistas laikas – garantuotas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *