Skrydžiai į Romą: Navonos aikštė

Tęsiant temą apie skrydžius į Romą ir įdomiausias jos lankytinas vietas, verta paminėti ir Navonos aikštę ( Piazza Navona).

 

Skrydžiai į Romą: Navonos aikštė

Pigūs skrydžiai į Romą: Navonos aikštė

Navonos aikštė pastatyta dar I a., o jos vietoje kadaise būta antikinio Domiciano stadiono. Šiuo metu aikštė laikoma gražiausią Romos barokine aikšte, kuri atitinka buvusio stadiono formą. Dabartinis aikštės vazidas pradėjo formuotis XVII a popiežiaus Inocento X paliepimu pradėjus naujosios bažnyčios, rūmų ir fontano statybas.  Mūsų dienomis aikštė užima svarbiojo visuomeninio miesto centro vietą.

Keturių upių fontanas – tai bene didžiausia aikštės pažiba, kuri priskiriama prie geriausių Džiovanio Lorenzo Berninio darbų. Jis papuoštas keturiomis alegorinėmis figūromis, kurios vaizduoja didžiausias pasaulio upes: Nilą, La Plata, Dunojų ir Gangą. Šios figūros pasodintos ant uolų po egiptietišku obelisku. Pirmą kartą visuomenė šį fontaną išvydo 1651 metais, birželio 12-ąją dieną. Iki pat XIX a aikštė kentėdavo nuo potvynio, kuris užklupdavo užsikimšus fontanų nutekėjimo angai. Potvyniai vietiniams gyventojams sukeldavo nemažai rūpesčių, tačiau tuo pačiu metu tapdavo ir linksma pramoga.

Navonos aikštės apylinkės, šiandieninis istorinis centras, tapo gyvenamąja teritorija maždaug prieš 2000 m, o savo klestėjimo viršūnę pasiekė XV a į Romą sugrįžus didžiai gerbiamam popiežiui. Renesanso ir baroko laikais aikštė knibždėjo nuo čia gyvenusių kunigaikščių, kardinolų ir popiežių, tačiau ne ką mažiau būta ir amatininkų, dailininkų, kurie, gavę užsakymus, darbuodavosi prie prabangių rūmų puošybos bei statybos darbų, o taip pat rekonstruodavo bažnyčias ir fontanus.

Pigūs skrydžiai į Romą – tai puiki galimybė aplankyti nuostabiąją Navonos aikštę ir savo akimis išvysti vieną iš geriausių Berninio darbų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *