Skrydžiai į Romą: Panteonas Italijoje

Skrydžiai į Romą yra vieni iš populiariausių turistų tarpe. Nieko keisto: juk daugelis bent kartą svajoja pamatyti įspūdingąjį Panteoną.

Skrydžiai į Romą: Panteonas Italijoje

Skrydžiai į Romą: Panteonas Italijoje

Panteonas – tai Senovės Gaikijos ir Romos šventovė, kuri buvo skirta garbinti dievams. Šis pastatas yra vienintelis, kuris išliko nuo Romos imperijos laikų ir mūsų dienomis stebina turistus mažai kuo tepakitusiomis formomis. Įsigijus pigius skrydžius į Romą, neabejotinai aplankysite šį istorinį objektą bei susipažinsite su nepaprastai įdomia ir intriguojančia jo istorija bei supančia aplinka. Panteone ilsisi ir tokių  žymių žmonių palaikai, kaip menininko Rafaeilio ir Italijos I-ojo karaliaus Vittorio Emanuele II – ojo.

Panteonas istorikams žinomas jau nuo 27 m. Pr. Kr. Tais laikais Marcus Agrippa Romoje pritrūko šventyklos Dievams, todėl įsakė pradėti šio didingo pastato statybas. Už jų pabaigą atsakingas buvo imperatorius Adrianas, kuris pelnė garbę paversdamas Panteoną vienu iš populiariausių ir žinomiausių pasaulio architektūros kūrinių. Pastato stogas turėtų simbolizuoti dangaus skliautą, o skylė, esanti pačiame jo centre, – tai dievų akis. Pagrindinis Panteono altorius – tai Madonos su kūdikėliu Jėzumi ikona, kuri yra originalus XVII amžiaus  palikimas. Jis žavi auksinėmis mozaikomis, kurios vaizudoja kryžių, o iš dešinės ikonos pusės galima pamatyti II – ojo amžiaus šventyklos apdailos elementus.Panteono aikštėje siūloma pasigrožėti nuostabiu fontanu, vaizduojančių Egipto obeliską.

Panteono klestėjimo laikai siejami su XV amžiumi, kai popiežius sugrįžo į Romą. Vėlesniais laikais čia apsistodavo kunigaikščiai, popiežiai, netgi dailininkai ir įvairūs amatininkai, kurie turėjo pasirūpinti prabangių rūmų puošybą bei prižiūrėti bažnyčias ir fontanus.

Tam, kad pamatytumėte šį nuostabų architektūros šedevrą, galite užsisakyti pigius skrydžius į Romą tokiose aviakompanijose, kaip Air Baltic, Wizzair ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *