Skrydžiai į Romą: Šv. Angelo pilis

Skrydžiai į Romą kiekvienam smalsiam turistui suteikia puikią galimybę savo akimis pamatyti ir netgi apsilankyti nuostabiojoje Šv. Angelo pilyje.

Skrydžiai į Romą: Šv. Angelo pilis

Skrydžiai į Romą: Šv. Angelo pilis

Šv. Angelo pilis – tai milžiniška, vilindro formos tvirtovė, kadaise atlikusi gynybinę funkciją. Manoma, kad ji buvo pastatyta tarp 135 – ųjų – 139- ųjų metų, prie pat Tiberio upės ir turėjo būti naudojama imperatoriaus Publijaus Elijaus Trajano Adriano mauzoliejaus patalpoms.

Po Adriano mirties ši Šv. Angelo pilis buvo kone svarbiausiu bei didingiausiu architektūros šedevru (neskaitant Koliziejaus). Ilgą laiką šioje vietoje amžinam atilsiui buvo palaidojami Romos imperatoriai bei jų šeimos nariai. Vėliau, grado Kaliostro klestėjimo laikais, Šv. Angelo piliai atiteko gyvybinės tvirtovės vaidmuo, o taip pat kadaise joje apsistodavo popiežiai.

Šv. Angelo pilies pavadinimas kildinamas iš legendos, pasak kurios VI amžiuje ant pilies buvo nusileidęs angelas ir išpranašavęs maro epidemijos pabaigą 590 -aisiais.

Mūsų dienomis Šv. Angelo pilies lankytojai turi galimybę užsukti į joje įsikūrusį nacionalinį muziejų bei pasigrožėti renesansiniais popiežių apartamentais, aplankyti šiurpias kalėjimų kameras arba puošnųjį lobių kambarį. Taip pat rekomenduojama užkilti į patį pilies viršų, nuo kurios siūloma pasigrožėti nepakartojamu vaizdu į Tiberio upę bei ją kertančio Viktoro Emanuelio II tiltą.

Kadangi Šv. Angelo pilis jungiasi su Šv. Petro bazilika, galima pasivaikščioti požeminių koridoriumi, kuris vadinamas Passetto di Borgo.

Lankydamiesi Romoje, skirkite keletą valandų brangaus savo laiko bei užsukite į Šv. Angelo pilį pasisemti nepamirštamų įspūdžių ir susipažinti su ilga šios galingos tvirtovės praeitimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *