Skrydžiai į Romą: Švento Petro Bazilika

Užsisakydami pigius skrydžius į Romą, gaunate galimybę aplankyti pagrindinę Romos katalikų bažnyčią – Šventojo Petro baziliką Vatikane. Tačiau ne visada užsisakomos gidų pagalbos, o švaistyti pinigus lankstinukams dažnai neapsimoka, tad norėtume Jums papaskoti esminę informaciją apie šią nuostabią lankytiną vietą Romoje.

Skrydžiai į Romą: Švento Petro Bazilika

Skrydžiai į Romą: Šveno Petro Bazilika

Šventojo Petro bazilika Vatikane laikoma didžiausia katalikų bažnyčia visame pasaulyje, kurios pavadinimas išrinktas pagal pirmojo popiežiaus bei apaštalo vardą – Petrą. Kadaise jos vietoje puikavosi Romos imperijos imperatoriaus Nerono cirko sodai, o taip pat buvo galima pasigrožėti didingu Heliopolio obelisku, kuris išliko iki mūsų dienų ir šiuo metu stovi Šv. Petro aikštėje.

Pirmoji bazilika šioje vietoje iškilo dar 324 m, kurią pastatė Romos imperatoriaus Konstantino paliepimu. Joje garbingą vietą užėmė ir kankinio mirtimi mirusio Petro palaikai. Po kelių šimtų metų čia buvo karūnuotas Karolis Didysis. XV amžius senąjai bazilikai nebuvo pats geriausias: ji pradėjo griūti ir teko imtis rekonstrukcijų darbų. Ši garbinga veikla atiteko popiežiui Mikalojui V, o vėliau, Julijaus II įsakymu, bazilika buvo nugriauta ir jos vietoje iškilo nauja šventovė.

Šiuo metu bazilikos ilgis siekia 211,6 m, o pagrindinio fasado aukščiausia vieta iškilusi net į 45 m aukštį. Jo atika išpuošta 5,65 m aukščio Kristaus skulptūra, o šalimais galima išvysti ir Joną Krikštytoją bei vienuoliką apaštalų. Akys kyla ir į nuostabų Berninio šedevrą – 29 m aukščio baldakimą, kurio bronza buvo  pasiskolinta iš Panteono konstrukcijų. Už jo stovi Šv. Petro Katedra, virš kurio savo sparnus išskleidęs Šv. Dvasios balandis. Kairėje galima aplankyti Urbono VIII kapą, o dešinėje – Pauliaus III.

Tai pagrindinė informaciją, kurią derėtų žinoti prieš užsisakant skrydžius į Romą ir rengiantis aplankyti Švetojo Petro baziliką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *