Skrydžiai į Romą: Trevi fontanas

Skrydžiai į Romą – tai puiki galimybė aplankyti šį nuostabų miestą bei iš arti pamatyti visas jo grožybes. Vienas iš jų – Trevi fontanas.

Skrydžiai į Romą: Trevi fontanas

Skrydžiai į Romą: Trevi fontanas

Trevi fontanas – tai geriausiai žinomas ir didžiausias fontanas Romoje. Jis pastatytas nedidelės aikštės centre, jo statyboms vadovavo Nicolo Salvo 1762 metais, o už jo suprojektavimą buvo atsakingi Berninio mokyklos menininkai. „Trevi“ pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio „trevium“, o tai reiškia trijų kelių sankirtą. Fontanas sudarytas iš trijų centrinių skulptūrų, kurios simbolizuoja Neptūną, supamą dviejų tritonų. Abiems tritonams skirti gyvūnai, kurie turėtų simbolizuotu prieštaringas jūros būsenas: vienas tritonas sunkiai grumiasia su nesuvaldomu jūrų arkliuku, o antrasis vedasi ramesnį padarą.

Anksčiau šio fontano vietoje būta 20 km ilgio kanalo, kurio dėka Roma buvo aprūpinama vandeniu. Šis kanalas buvo pastatytas 19 m. p. m. e. jaunos merginos garbei ir dėl to vietiniai jį vadino „Vandens mergele“ (mergina kareivius atvedė prie šaltinio).

Šiomis dienomis Trevi fontanas ypač mėgstamas turistų. Lankytojai į fontaną meta po tris monetas: viena tam, kad sugrįžtų į nuostabiąją Romą, antroji turėtų padėti susipažinti su žaviu/ia  italu/e, o trečioji užtikrina santuoką. Nors 1991 metais buvo uždrausta į fontaną mėtyti pinigus, tačiau į šį draudimą nekreipiama dėmesio ir daug vilčių žadantis ritualas tęsiamas.

Be monetų mėtymo, turistai laikosi dar vienos tradicijos – vandens gėrimas iš „įsimylėjėlių vamzdžių“. Juos galima rasti Trevi fontano dešinėje pusėje.

Trevi fontanas – tai tik viena iš daugelio įspūdingų lankytinų vietų, kurias galima pamatyti užsisakius skrydžius į Romą, tad jeigu dar neapsisprendėte dėl savo atostogų vietos, apsvarstykite galimybę aplankyti šį nuostabų miestą ir atsigerti stebuklingo fontano vandens.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *