Slovakijos žemėlapis

Slovakija yra nedidelė šalis vidurio Europoje. Kažkada Slovakija buvo sujungta su Čekija, tad Slovakijos žemėlapis turėtų būti panašus į Čekijos žemėlapį.

Slovakijos_zemelapis

Slovakijos žemėlapis pasižymi keliomis didelėmis upėmis

Slovakijos dydis siekia 48 845km2, bet gyventojų čia gyvena gan daug – maždaug 5.5 milijono. To pasekoje, gyventojų tankumas čia gan didelis – ~111 žmonių kvadratiniame kilometre.

Slovakija ribojasi su tokiomis valstybėmis kaip Austrija, Čekija, Lenkija, Ukraina, bei Vengrija, tad Slovakijos žemėlapiui šiek tiek būdingi slaviškų šalių bruožai.

Slovakijos administracinis suskirstymas yra toks pats kaip Čekijoje. Tai yra šalis yra suskirstyta į kraštus.  Tiesa, čia jų yra 8. Įdomu tai, kad kraštų pavadinimai atitinka administracinių centrų pavadinimus. Štai kokius kraštus galima rasti Slovakijoje (skliausteliuose nurodyti administraciniai centrai):

  • Bratislavos kraštas(Bratislava)
  • Trnavos kraštas (Trnava)
  • Trenčyno kraštas (Trenčynas)
  • Nitros kraštas (Nitra)
  • Žilinos kraštas (Žilina)
  • Banska Bistricos kraštas (Banska Bistrica)
  • Prešovo kraštas (Prešovas)
  • Košicės kraštas (Košicė)

Slovakijos žemėlapis gamtiniu požiūriu

Slovakijos žemėlapis yra labai nelygus. Pietinėje šalies dalyje aukštis yra 95m virš jūros lygio, o Aukštuosiuose Tatruose yra vietų kur aukštis siekia 2 655m virš jūros lygio.

Visgi Slovakijos kraštovaizdyje dominuoja kalnai. Garsiausi čia – Aukštieji Tatrai, kuriuose manoma, kad yra Europos centras, bei aukščiausia šalies viršūnė Gerlachovský štít, kurios aukštis siekia 2655m virš jūros lygio.

Slovakijoje teka viena didžiausių Europos upių – Dunojus. Be Dunojaus čia itin svarbios tokios upės kaip Van ar Hron. Taipogi Tatruose yra itin gražus kraštovaizdis, tačiau ypač nuostabūs čia ežerai. Beje, kitaip nei Čekijoje, čia jų gana daug.

Klimatas šalyje – vidutinių platumų, didesnėje šalies dalyje žemyninis, tačiau randama ir jūrinio požymių. Žiemos švelnesnės pietinėje šalies dalyje, o šalčiau būna rytinėje dalyje. Pietinėse dalyse vasaros itin karštos, o štai likusioje Slovakijos dalyje vasaros tiesiog šiltos.

Tad štai toks yra Slovakijos žemėlapis – nuostabiais kalnais, nuo kurių atsiveria gražus kraštovaizdis, bei įvairiais orais įvairiose šalies dalyse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *