Slovėnijos miestai

Slovėnija – paprasta Europos šalis, kuri lyg ir neturi nieko išskirtinio. Tačiau galbūt tai nėra tiesa, ir Slovėnijos miestai gali pasigirti išskirtiniais architektūriniais paminklais?

Slovėnijos_miestai

Slovėnijos miestai - visada žaliuojantys, bei apsupti gamtos

Pradėti pasakojimą apie Slovėnijos miestus reikėtų nuo šalies sostinės – Liublianos. Šiame mieste dominuoja Baroko, bei Art Noveau stiliai, tad tokios tematikos pastatus ir tikėkites išvysti.

Pirmiausia čia reikėtų pamatyti nuostabaus grožio Liublianos pilį, įsikūrusią ant kalno netoli Liublianikos upės. Čia nuo XIIa. yra šalies karalių rezidencija.

Taipogi be pilies čia reikėtų aplankyti Šv. Nikolo katedrą, Šv. Petro bažnyčią, Trigubą tiltą, ar Drakono tiltą. Taipogi miesto aikštėje yra Barokinio stiliaus Robos fontantas, kuris turėtų nustebinti daugelį.

Viduramžiškas Slovėnijos miestas

Piranas – taipogi vienas svarbiausių Slovėnijos miestų. Šio miesto pasididžiavimas – puikiai išlaikyta viduramžių architektūra, bei muziejus po atviru dangumi.

Įspūdingai atrodo itin senos miesto sienos. Tačiau didžiausią įspūdį paliekantis architektūrinis objektas šiame mieste – Tartinio aikštė, kurioje yra Giuzepės Tartinio monumentas. Pirane verta pamatyti miesto galeriją, ar Šv. Stepono bažnyčią. Savo didingumu čia pasižymi ir Šv. Kelemento ir Dievo Motinos bažnyčia.

Jei norite šiame Slovėnijos mieste galite aplankyti Portožo akvariumą, ar Gegužės pirmosios aikštę.

Na ir paskutinis miestas šiame sąraše – Mariboras. Miestas, apsuptas Pohorjos kalnų pasižymi ne tik architektūriniais paminklais, bet ir nuostabia gamta.

Maribore pirmiausia reikėtų pamatyti miesto pasididžiavimą – miesto katedrą. Taipogi labai patariame pasivaikščioti po seniausiąją miesto dalį – Lentą.

Taipogi senovinės architektūros megėjus turėtų nustebinti Mariboro pilis, ar Slovėnijos nacionalinis teatras.

Jei norite pasigrožėti miesto kraštovaizdžiu, stebėkite miesto panoramą nuo Pohorjės kalno. Visas miestas jums bus lyg ant delno.

Tad štai tokie yra Slovėnijos miestai – apsupti kalnų, visada žaliuojantys, bei nepamirštantys senovės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *