Sofijos žemėlapis

Sofija – itin didelis Bulgarijos miestas, bei šios šalies sostinė. Sofijos žemėlapis vis dažniau ir dažniau lankomas turistų, nes pati Bulgarija yra vis labiau populiarėjanti šalis, tad koks yra šios šalies sostinės žemėlapis?

sofijos-zemelapis

Sofijos žemėlapis - kupinas kerinčių bažnyčių

Sofijos plotas yra labai didelis. Jis siekia ~1300 kvadratinių kilometrų,  tad ir lankytinų objektų čia yra atitinkamai daug. Gyventojų čia taipogi nėra labai mažai – apie 1,2 milijono. Gyventojų tankumas šiame mieste yra labai mažas – jis siekia 944 žmones kvadratiniame kilometre.

Sofijoje yra puikiai išplėtota viešojo transporto sistema. Šio miesto gatvėmis rieda autobusai, 153km ilgio linijomis kursuoja tramvajai,  bei iš 97km ilgio laidų energijos „pasisemia“ troleibusai. Vienintelis šios šalies viešojo transporto infrastruktūros minusas – dauguma technikos yra šiek tiek pasenusi. Tačiau ir šią bėdą ruošiamasi greitai išspręsti, ir atnaujinti daugumą viešojo transporto parkų.

Sofijoje yra labai daug rajonų  – net 24. Tačiau nieko keista – juk šis miestas yra labai didelis. Štai kokie rajonai yra randami Sofijoje:

#

Pavadinimas
1 Bankya
2 Vitosha
3 Vrabnitsa
4 Vazrazhdane
5 Izgrev
6 Ilinden
7 Iskar
8 Krasna polyana
9 Krasno selo
10 Kremikovtsi
11 Lozenets
12 Lyulin
13 Mladost
14 Nadezhda
15 Novi Iskar
16 Ovcha kupel
17 Oborishte
18 Pancharevo
19 Poduene
20 Serdika
21 Slatina
22 Studentski
23 Sredets
24 Triaditsa

Turizmas Sofijos žemėlapyje

Sofijoje yra keli itin garsūs muziejai – Nacionalinis istorijos muziejus, Bulgarijos Natūraliosios Istorijos muziejus, Žmogaus ir Žemės muziejus. Taipogi po Sofijos žemėlapį yra išsidėstę labai daug dailės muziejų.

Švento Kirilo ir Metodisto Nacionalinė biblioteka visus žavi savo interjeru, eksterjeru, bei didžiausia nacionalinių knygų kolekcija

Sofijos zoologijos sodas skaičiuoja 123 metus, tad jis yra puikiai išsiplėtęs.

Tačiau jei esate atsidavęs gamtai – turite apsilankyti ant Vitošos kalno, nuo kurio atsiveria nuostabus Sofijos kraštovaizdis.

Tad štai toks yra Sofijos žemėlapis – pakankamai senas, tačiau puikiai išvystytas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *