Suomijos miestai

Suomija. Visiems atrodo, kad tai yra šalta, neįdomi šalis. Tačiau ji yra kitame Baltijos jūros krante, tad jeigu bent jau teoriškai ji nėra taip toli, galbūt Suomijos miestai yra nors kiek artimi mums pažįstamiems, Lietuvos miestams?

Suomijos_miestai

Suomijos miestai yra artimi kelioms kultūroms

Turizmo atžvilgiu bene geriausias Suomijos miestas turėtų būti Helsinkis. Šis miestas istoriškai artimas tiek su Talinu, tiek su Sankt Peterburgu, tad čia turėtume rasti ir Estijai būdingų bruožų, ir Rusų cariniam laiktorapiu būdingų pastatų.

Helsinkio architektūrą ypač garsina Art Noveau stiliaus pastatai. Vienas tokių – Suomijos Halė. Tačiau šiame mieste labai gražiai atrodo ir tokie pastatai kaip Olimpinis stadionas, Teniso rūmai. Taip Helsinkis turi daug su sportu susijusių pastatų, tačiau jie nėra eiliniai stadionai. Daugelis šių pastatų yra traktuojami, kaip vieni geriausių moderniosios architektūros pavyzdžių!

Didžiausias žemyninis Suomijos miestas

Dar vienas Suomijos miestas, privalantis atsidurti šiame sąraše – Tampere. Šis miestas, yra didžiausias žemyninis miestas tarp visų Šiaurės šalių, tad galbūt jis kartu yra ir patrauklus turistams?

Pagrindinis, turistus traukiantis objektas čia yra Särkänniemi pramogų parkas, kuriame yra delfinariumas, bei vienas iš miesto ženklų – Näsinneula bokštas.

Taipogi įdomu turėtų būti aplankyti Tamperės katedrą, Kalevos bažnyčią, bei Tamperės rotušę, kurioje nuolat vyksta svarbūs susitikimai.

Tamperėje yra paskutinis Vladimirui Leninui dedikuotas muziejus. Negana to, šiame Suomijos mieste yra Šnipų muziejus, bei darbininkų muziejus.

Na ir paskutinis miestas šiame straipsnyje – Turku. Beje, manoma, kad šio miesto šaknys siekia XIII amžių, kas suteikia šiam miestui, Seniausio Suomijos miesto statusą.

Šiame Suomijos mieste yra labai daug muziejų. Vieni geriausių – Turku dailės muziejus, bei Turku pilis, kurioje veikia Istorijos muziejus.

Beje, šiais (2011-aisiais) metais Turku yra Europos kultūros sostinė, tad turizmui čia bus skirta daug labai daug dėmesio, o jei planuojate apsilankyti šiame mieste, darykite tai palankiausiomis jums sąlygomis, dabar!

Tad štai tokie yra Suomijos miestai. Nėra jie labai artimi Lietuvos miestams – čia jaučiama naujoviška architektūra, miestai modernesni.

Tagged with 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *