Švedijos miestai

Švedija – galingiausia Šiaurės Europos šalis. Taipogi ši šalis yra gan sena, bei puikiai išsaugojusi senąsias tradicijas. Švedijos miestų architektūriniai paminklai yra puikiai išsilaikę, profesionaliai atstatyti, tad čia yra tikrai daug vietų kuriomis galima pasigrožėti.

The vasa museum

Švedijos miestai garsėja puikiais muziejais

Švedijos miestai: Stokholmas

Stokholmas– miestas pastatytas ant salelių, tad dar tituluojamas kaip Šiaurės Venecija. Iš tiesų galima pagalvoti, kad tai yra Italijos miestas, jei ne čia tvyranti ramybė.

Šiame Švedijos mieste yra XVIII amžiaus statybos barokinė pilis. Ji puikiai tinka prie miesto horizonto. Beje, tai vienintelė pasaulyje pilis, kuri visuomet buvo atvira visuomenei.

Čia yra įsikūrę gan garsūs muziejai – „Wasa“, „Akvarija“. Skanseno muziejus yra pirmasis pasaulyje, pastatytas po atviru dangumi. Čia yra suvežta daugiau nei 150 garsiausių Švedijos statinių.

Švedijos miestai: Visbis

Visbis – vienintelis Švedijai priklausantis miestas Gotlando saloje. Taipogi šis miestas yra geriausiai išsilaikęs viduramžių miestas Skandinavijoje.

Ypač šį miestą garsina 3,4km ilgio akmeninė siena juosianti senamiestį, bei bažnyčios liekanas. Taip, čia yra daug bažnyčių liekanų. Senovinių bažnyčių šiame mieste nėra daug, kadangi 1525 metais Visbio pirkliams susipykus su Liubeko pirkliais, šie sudegino visas miesto bažnyčias išskyrus katedrą.

Ir visgi, čia yra ką pamatyti – ta pati vienintelė išlikusi Visbio katedra, didingai atrodančios Šv. Nikolaujaus bažnyčios liekanos, naujoviškai atrodantis Visbio uostas. Šiame mieste taipogi gausu parkų, kuriuose galėsite ramiai pasiilsėti.

Švedijos miestai: Geteborgas

Geteborgas – pagrindinis šalies jūrų uostas, bei antras pagal dydį miestas.

Šiame Švedijos mieste galime rasti puikiai išsilaikiusias „Liūto“, bei „Karūnos“ tvirtoves. Puikiai atrodo 1633 metais statyta Geteborgo katedra, bei 1648 metų statybos Kristinos bažnyčia.

Čia yra daug muziejų. Garsiausi iš jų – kultūros, gamtos istorijos, jūrų muziejai. Norite pailsėti? Apsilankykite Slottskogen, Trädgårdsföreningen parkuose. Ieškote šiek tiek aktyvesnio poilsio? Jums reikia atsidurti Liseberg pramogų parke.

Ir visi Švedijos miestai yra tokie – vieni gali privilioti savo muziejais, kiti puikia atmosfera, o treti – nuostabiais parkais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *