Šveicarijos miestai

Švecarija – palyginti maža valstybė, tačiau visiškai nepriklausoma, tad labai tvirta. Šveicarai garsėja darbštumu, bei patikimumu, tačiau ką galime pasakyti apie Šveicarijos miestus?

zurich-st-peter-church-1920x1200

Šveicarijos miestai pasižymi autentiškais architektūros paminklais

Didžiausias Šveicarijos miestas Ciurichas – didikų susitikimų vieta. Čia vienas su kitu pasikalbėti atvažiuodavo karaliai, diplomatai, bei kiti aristokratai.

Šiame mieste itin vertinamos tradicijos, ir tai atsispindi miesto architektūroje. Puikūs to pavyzdžiai – Šv. Petro bažnyčia, rotušė, turinti nuostabią barokinę salę, Frauministerio bažnyčia, Operos teatras.

Čia verta pasivaikščioti Bahnhofstrasse gatve, kuri per visą jos ilgį yra apsodinta liepomis, bei tituluojama kaip Šveicarijos vizitinė kortelė. Šioje gatvėje savo filialus yra įkūrę garsiausi pasaulio dizaineriai, o Parkplatz aikštėje yra įsikūrusios didžiausių pasaulio bankų rezidencijos.

Meniškas Šveicarijos miestas

Šveicarijos sostinė Bernas – dar vadinamas didžiausiu Europos kurortu. Čia atvykdavo tokios praėjusių amžių garsenybės kaip Kazanova, Ana Fiodorovna, Leninas.

Berno gyventojai visada pasižymėjo kaip itin puikūs architektai – ankstyvaisiais viduramžiais jie nutiesė autostrados pločio Marktgasse gatvę.

Bernas ypač išgarsėjo XVI a. kai buvo pastatytas bene puikiausias Europoje Laikrodžio bokštas, turintis astronominį laikrodį. Šis bokštas tapo naujuoju miesto centru.

Berne yra išlikę daugybė architektūros paminklų, pavyzdžiui: Einšteino namas (gyvendamas čia, jis sukūrė garsiąją reliatyvumo teoriją), miesto rotušė, gražiausia velyvosios gotikos bazilika visoje Šveicarijoje – Šv. Vincento katedra.

Matte gatvėje yra išlikę daug mažų kavinukių, bei teatro scenų, tad čia galima tesiog ramiai pasedėti, bei pasišnekučiuoti su draugais.

Ženeva – antras pagal dydį Šveicarijos miestas. Beveik tūkstantmetį čia buvo vyskupų rezidencija, kelerius dešimtmečius čia veikė Burgundijos karalių rezidencija, o dabar čia rasime vieną iš JTO būstinių.

Ženevoje patariama aplankyti tokius objektus kaip Šv. Piero katedra, kuri yra įsikūrusi Senamiesčio viduryje, Barbier-Müller muziejų, kuriame yra eksponuojami  su Afrikos, Okeanijos, Indonezijos menu susiję eksponatai – įrankiai, ginklai, papuošalai, ritualiniai įrankiai.

d‘Art et d‘Histoire muziejus yra didžiausias dailės, bei istorijos muziejus Ženevoje. Čia galima rasti įvairių ekspozicijų – nuo Egipto priešistorės, iki naujausių laikų Šveicarų darbų.

Iš tiesų, Šveicarijos miestuose yra gausu autentiškų architektūros paminklų – visgi ši šalis naujausiais laikas nebuvo įsivėlusi į jokį karą..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *