Šventės Čekijoje

Mieli skaitytojai, kviečiame Jus į trumpą pažintį su keliomis įdomiomis šventėmis, kurios švenčiamos  Čekijoje bei jau tradicijomis tapusiais papročiais.

Šventės Čekijoje

Šventės Čekijoje

Čekijoje kas ketveri metai rengiamas seniausias šalies etnografinis renginys – „Slovacko regiono metai“. Šio Pietų Moravijos regiono istorija prasidėjo apie 1921 – uosius, o jo gyventojai pasižymi ypatingais vyndarystės sugebėjimais bei ypač plačia liaudies kultūra. Festivalio metu kviečiami folkloro mylėtojai iš viso pasaulio, nes į renginio programą įtraukiama liaudies muzika, tradiciniai šokiai, įvairios eisenos bei parodos, siūloma pasivaišinti tradiciniais Čekijos patiekalais bei pasižvalgyti po tautodailininkų darbų muges, o gal netgi susitikti su garsiais liaudies kūrėjais. Vienas iš svarbiausių šventės įvykių – „Karalių važiavimas“, kuris turėtų simbolizuoti karaliaus Motiejaus Korvino bėgimą iš Vengrijos, pralaimėjus 1468 -ųjų metų mūšį. Šiame festivalyje karalių įprastai įkūnija 10-12 metų berniukas, kuris apvelkamas moteriškais tautiniais rūbais ir apsuptas sargybos žygiuoja miesto gatvėmis bei renka pinigines aukas.

Tradicija tapo ir kasmetinė alaus šventė, pavyzdžiui,  „Bernard Fest 2011“. Šio festivalio metu kviečiama apsilankyti Bernard alaus darykloje, kurioje dažniausiai rengiami įvairūs koncertai. Taip pat vyksta šventės Chodovar mieste, kurių metu siūloma pasivaišinti tradiciniais Čekijos patiekalais bei atsigaivinti geriausiu alumi, o po to gal netgi pasimėgauti SPA ir pirčių kompleksų teikiamais malonumais. Alaus šventes rengia ir Pilsner alaus daryklos, kurių alus gaminamas jau nuo 1842 – ųjų metų. Ne ką prastesnį renginį gali suorganizuoti Žateco miestelis, kurio metu rengiami šokiai su alaus bokalais ant galvų, o taip pat siūloma paragauti net 40 alaus rūšių.

Šios šventės jau tapo svarbia tradicija Čekijoje, tad nepraleiskite progos sudalyvauti nors vienoje iš jų ir smagiai praleisti laiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *