Šventės Danijoje

Šiomis karštomis vasaros dienomis kviečiame Jus į trumpą pažintinę kelionę po Danijos kraštą. Savo skaitytojams siūlome susipažinti su kai kuriomis šios šalies šventėmis bei tradicijomis.

Šventės Danijoje

Šventės Danijoje

Danijoje gausu valstybinių bei tradicinių švenčių, o taipogi nemažai atmintinų dienų, kurių metu, kaip ir daugelyje kitų šalių, mažiesiems nereikia eiti į mokyklą, o suagusiųjų džiaugsmui skiriamos nedarbo dienos.

Pavasrį danai švenčia Užgavėnes (Fastelavn, arba Carneval). Šios šventės šaknys siekia senų senovę – dar senovės graikų laikų, o pagal katalikų tikėjimą, Užgavėnės turėtų simbolizuoti pasninko pradžią. Danijoje laikomasi senų tradicijų: persirenginėjama karnavaliniais drabužiais ir mušama į statinę, kurioje anksčiau būdavo laikoma katė, o šiomis dienomis ji būna pripildyta saldainių.

Danijoje ypatingai svarbios Velykos, kurios čia laikomos šeimos švente. Šios šventės metu danai dovanoja artimiesiems šokoladinius kiaušinius, kurie, jų manymu, simboliziuoja derlingumą.

Gegužės 1 -ąją dieną danai triukšmingai švenčia tarptautinę darbo dieną: šią dieną lankydamiesi bet kuriame  Danijos mieste, neabejotinai pamatysite spalvingas eisenas bei sudalyvausite puikiuose renginiuose.

Minia žmonių, gausūs susibūrimai bei „uždegančios” kalbos – visa tai Danijos Konstitucijos diena, švenčiama birželio 5-ąją. Primename, kad danai savo pirmąją konstituciją paskelbė 1849 metais.

Lietuvoje populiari šventė Joninės švenčiama ir Danijoje. Danai žino, kad ši šventė kilusi iš pagoniškų tradicijų bei į jas jau pradėjusių brautis katalikybės šaknų, todėl kasmet birželio 23-iąją dieną Danijoje deginamos raganų iškamšos, o sekančią dieną švenčiama Jono Krikštytojo gimimo diena.

Danai nevengia kopijuoti kai kurias kitas pasaulio šventes, pavyzdžiui, amerikietiškąją Vaiduoklių šventę arba karnavalą, kuris būdingas Pietų Amerikai.

Šventės Danijoje – tai ne tik pramogų ir linksmybių metas, tačiau kartu ir svarbios buvimo su artimaisiais, susikaupimo, o kartais netgi rimties akimirkos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *