Šventės Izraelyje

Keliaukime į Izraelį ir trumpai apžvelkime šioje šalyje švenčiamų švenčių situaciją.

Šventės Izraelyje

Izraelis – tai valstybė, įsikūrusi 1948 metais, iki mūsų dienų švenčianti įvairias šventes pagal tradicinį kalendorių. Tačiau verta paminėti, kad Izraelyje priimtinas tiek tradicinis žydų kalendorius, tiek ir grigališkasis: tai suteikia galimybę pagerinti bendravimą su pasauline visuomene.

Šalia  senųjų švenčių, Izraelyje jau kuris laikas švenčiamos kelios naujos šventės, kurios skirtos paminėti įsimintinas valstybei dienas, pavyzdžiui, Katastrofos ir heroizmo diena arba Gynybinės Izraelio Armijos žuvusių karių atminimo diena, ganėtinai nauja Jeruzalės diena. Visos minėtosios šventės priskiriamos prie oficialiųjų Izraelio atminties dienų, o taip pat joms nebūdingos jokios tradicinės religinės savybės. Tuo tarpu šalyje veikiančios religinės bendruomenės kai kurių iš šių švenčių nėra linkusios priimti ir griežtai atsisako jas švesti.

Izraelyje gyvena nemaža diaspora žydų bendruomenės, kuri yra įvairialypė, todėl nestaigmena, jog šalyje vyksta daugybė religinių judėjimų. Bendruomenės išakiria ir nesutampantis požiūris į kai kurias šventes bei jų šventimo būdus. Dauguma Izraelio žydų vis dar palaiko ryšį su tautinėmis tradicijomis, švęsdami tradicines šventes, nors ir po truputį tolstant nuo senųjų papročių. Prie tokių švenčių galima būtų priskirti Jom Kipur dieną, kurios metu žydai pasninkauja, o šabo metu stengiamasi atnaujinti ryšį su Aukščiausiuoju bei paminėti jo nuopelnus žmonijai, tuo tarpu ir visai Izraelio tautai.

Kaip jau supratote, šventės Izraelyje priklauso nuo šalyje vyraujančių religinių bendruomenių bei jų pažiūrų: kuo toliau tolstama nuo senųjų papročių, tuo lengviau pasaulietinei kultūrai okupuoti ir šį kraštą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *