Šventės Kipre

Keliaujantiems į Kiprą praverstų šį bei tą žinoti apie vietinių gyventojų mėgstamas šventes: o gal pasitaikys galimybė sudalyvauti vienoje iš jų  …

Šventės Kipre

Šventės Kipre

Kipre šventinėmis nuotaikomis gyvenama, palyginus, gana dažnai. Viena iš mėgstamiausių švenčių – Kataklysmos, o jeigu ieškant lietuviško atitikmens, tai būtų Vandens arba Potvynio šventė. Šio festivalio metu rengiami smagūs folkloriniai koncertais bei spalvingos mugės. Kataklysmos dažniausiai švenčiamos gegužės mėnesio pabaigoje ir lankytojus traukia net kelias dienas, o kartais net savaites iš eilės.

Teatro mylėtojams rekomenduojame apsilankyti Pafos mieste vykstančiame dramos festivalyje. Kartą metuose, liepos mėnesį į šią šventė plūsta daugybė trupių iš viso pasaulio ir stengiasi tapti geriausiais, statant graikų dramas.

Jeigu viešėsite Kipre vasaros pabaigoje bei rudens pradžioje, būtinai sudalyvaukite daugiau nei savaitę vykstančioje vyno šventėje, kuri rengiama Limasolio mieste. Čia ne tik smagiai praleisite laiką, bet ir būsite pavaišinti per metus neišparduotu vynu. Nepaisant šio fakto, šventinės atmosferos neaptemdys girtų asmenų „pasirodymai“, nes kipriečiai – tai saiką jaučiantys žmonės.

Liepos mėnesį Kipre vyskta Larnakos vasaros festivalis, kurio metu kviečiama pasiklausyti puikios muzikos, kuri skamba tiek viduramžių forte, tiek ir savivaldybės amfiteatre ir daugybėje kitų renginių vietų. Skambant nuotaikingoms melodijoms, čia organizuojami šokiai bei teatro vaidinimai, o taip pat siūlomos įvairių filmų peržiūros ir poezijos renginiai.

Ne ką mažiau įdomus yra Džiazo festivalis „Paradise“, kuris 2012 metais vyks liepos 27  d. – rugpjūčio 4 d. Pafo mieste. Šioje šventėje dalyvauja geriausi Europos talentai, atliekantys tradicinius kūrinius, o taip pat galima išgirsti ir originalias kompozicijas, atliekamas savadarbiais muzikos instrumentais.

Taigi nepraleiskite progos apsilankyti Kipre, o čia vykstančios šventės bei festivaliai pasirūpins, kad Jūsų kelionei netrūktų pramogų bei įsimintinų akimirkų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *