Šventės Rumunijoje

Rumunija – tai šalis, galinti pasigirti įvairiausiais renginiais, skirtais ne tik senosios kultūros saugojimui bei metų laikų pasikeitimo pasveikinimui, bet ir religinių švenčių, gyvenimo ciklo įvykių paminėjimams. Kviečiame trumpai apžvelgti keletą švenčių, kurios šiuo metu yra populiariausios Rumunijoje.

Šventės Rumunijoje

Šventės Rumunijoje

Rumunijoje dažnai rengiami įvairūs festivaliai, kurių metu kviečiama įsisukti į įvairių kultūrų sūkurį bei susipažinti su romanų tautų tradicijomis, išskiriančiomis Rumuniją iš kitų Europos šalių. Čia vyksta ir tarptautinio džiazo bei klasikinės muzikos „George Enescu“ festivaliai, o birželį siūlome apsilankyti tradicinėje amatų mugėje, kurioje susirenka gausybė amatų entuziastų ir visos Rumunijos. Ši nuostabi šventė vyksta Bukarešte, kaimo muziejuje, kur surengiamos nemokamos drožybos, kilimų audimo, tekstilės audimo ir siuvinėjimo, keramikos formavimo ir stiklo pūtimo bei kiaušinių dažymo demonstracijos.

Liepą vyksta Senojo Bukarešto miesto šventė, laikantis tų pačių tradicijų, kaip ir prieš 150 metų. Šventė gali didžiuotis nuostabia eisena, kurios metu siūloma pasigrožėti net 1800 įvairiausiais kostiumais, arkliniais vežimais, kviečiama paskanauti tradicinio maisto, pasiklausyti muzika ir pasimėgauti įdomiais pasirodymais.

Taip pat rekomenduojame užsukti ir į Viduramžių dienas: tai trijų dienų šventė, kurios metu atgyja viduramžių menas, amatai, muzika, kurių dėka atkuriama viduramžių Siggisoara atmosfera.

Liepą vyksta ir tradicinė mugė merginoms (Targul de Fete) – tai tradicinis piršlybos festivalis, kurio metu kaimo gyventojai, apsivilkę tradiciniais rūbais, šoka, puotauja bei renkasi sau porą.

Rugpjūtį Rumunijoje vyksta Prislop šokiai – tai tradicinė švenė, jungianti tris pagrindinius Rumunijos regionus: Transilvaniją, Moldovą ir Maramures. Taip pat šį mėnesį rengiamas Rumunijos liaudies meno festivalis – tai liaudies meno kūrimo inicijavimas, kurio metu siūloma nemokamai susipažinti su keramikos liejimo, tekstilės siuvinėjimo, drožybos ir kt. amatų veiklos ypatumais.

Rugsėjį  galima apsilankyti Sambra Oilor festivalyje, o kiekvieną spalį rengiamas vyno gamybos festivalis, kuris pažymi vynuogių derliaus pradžią.

Visos šventės Rumunijoje – tai nepakartojas spalvų, linksmybių bei pramogų derinys, puikiai atskleidžiantis šios šalies tradicijas bei gyvenimo būdą.

Naudingos nuorodos

http://www.romaniatourism.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *