Šventės Rusijoje

Kiekviena tauta turi savas tradicijas bei papročius. Skiriasi ne tik mentalitetas, bet ir šalyse švenčiamos šventės bei jų šventimo būdai. Įdomu, kokios šventės švenčiamos Rusijoje?

Šventės Rusijoje

Šventės Rusijoje

  • Rusijoje minima savotiška nepriklausomybės diena – birželio 12 – oji, tik šioje šalyje ji vadinama Rusijos diena.  Nepriklausomybės dienos pavadinimas, apibūdinantis šią šventę, būtų ne visai tikslus, nors jos metu ir akcentuojamas Rusijos suverenumas. Tik kyla klausimas: suverenumas nuo ko? Šiuo metu ši šventė – tai naujosios Rusijos gimimo viltį simbolizuojanti diena.
  • Naujuosius Metus rusai mini sausio 1 dieną, o 2-5 dienomis vyksta vadinamosios „Naujųjų Metų atostogos“ arba „Naujųjų metų šventė“.
  • Priešingai nei Lietuvoje, Kalėdos Rusijoje švenčiamos sausio 7 dieną. Kalėdos Rusijoje laikomos valstybine švente nuo 1991 – ųjų metų. Romos katalikai šią šventę mini gruodžio 25 –ąją, tačiau nepripažįsta jos kaip valstybinės.
  • Vasario 23 – iąją Rusijoje švenčiama Tėvynės gynėjų diena, o taip pat minima ir Rusijos Federacijos kariuomenės diena, kuri buvo paskelbta 1918 – iais metais.
  • Kovo 8 – oji Rusijoje – Tarptautinė moters diena. Šią gražią pavasario šventę lydi tradicija dovanoti moteriai gėles bei dovanas už jos darbą, meilę bei atsidavimą. Kartais ši šventė siejama su Valentino ar Motinos diena, tačiau vargu, ar kas prisimena, jog ši šventė atsirado kovojant už lygias moterų teisias su vyrais moterų sukilimo dieną.
  • Gegužės 9 –ąją rusai švenčia Pergalės dieną prieš nacistinę Vokietiją. Ji skirta paminėti tuos, kurie žuvo kovoje.
  • Lapkričio 4 – oji rusams – Vienybės diena, kuri pirmą kartą buvo švenčiama 2004 metais.

Taigi tokias šventes švenčia viena didžiausių pasaulio valstybių, o Rusijos šventės savo originaliomis idėjomis pritraukia nemažai pramogų pasiilgusių turistų.

 Naudingos nuorodos

http://www.russia-travel.com/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *