Šventės Slovakijoje

Šį kartą keliamės į Solvakiją ir kviečiame savo skaitytojus susipažinti su šios šalies folkloru bei šventėmis.

Šventės Slovakijoje

Šventės Slovakijoje

Folkloras – tai bene didžiausias Slovakijos pasididžiavimo šaltinis. Čia kiekvienas miestas ar miestelis pasižymi savitu charakteriu, o taip pat juos išskiria tautininių rūbų, muzikos, dainų, papročių bei tradicijų įvairovė. Atsižvelgiant į tai, nėra ko stebėtis Slovakijoje be perstojo organizuojamų folklorinių festivalių gausa.

Įdomiausi, spalvingiausi ir daugiausiai dėmesio pritraukiantys festivaliai dažniausiai vyksta Východná, Myjava ir Detva vietovėse, o juos remia CIOFF (svarbiausia pasaulyje tarptautinė folkloro organizacija). Be šių, svarbiausių Slovakijos festivalių, galima apsilankyti ir kitose, labiau vietinio pobūdžio šventėse. Nors festivaliai vienas nuo kito skiriasi tiek savo tematika, tiek ir tradicijomis, vis dėlto kiekvienas iš jų sukuria pačią tikriausią šventinę atmosferą.

Kitų, dažniausiai krikščioniškų švenčių metu, slovakai laikosi panašių tradicijų kaip ir lietuviai: jie išneša Morę, arba Moreną, kuri būna pagaminta iš šiaudų ir aprengiama moteriškais drabužiais. Šis procesas slovakams simbolizuoja artėjantį gamtos pabūdimą bei besibaigiančią žiemą. Morė uždegama ir išmetama į upę.

Trijų karalių dieną, žyminčią Kalėdų švenčių laikotarpio pabaigą, Slovakijos berniukai perrengiami trimis karaliais, kurie, vaikščiodami po namus, gieda Kalėdines giesmes ir rengia vaidinimus Betliejuje. Po šios šventės Slovakijoje pradedamas švęsti karnavalas, kurio metu galima išvysti daugybę įvairiausių kaukių, vaizduojančių žvėris, o taip pat apsilankyti laidotuvių parodijoje.

Ypatingiausia metų švente slovakai laiko Velykas, kurių tradicijų yra tiek, kiek šalyje galima būtų priskaičiuoti regionų. Ši šventė Slovakijoje švenčiama nuo senų senovės, o mūsų dienomis Velykos – tai krikščioniškų ir ikikrikščioniškų papročių mišinys.

Šventės Slovakijoje – tai puiki galimybė ne tik susipažinti su šalies tradicijomis bei paročiais, bet ir smagiai praleisti laiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *