Šventės Slovėnijoje

Keliauti į svetimas šalis visada smagu, kai jose švenčiama kokia nors proga. Tokiu būdu galima lengviau pažinti vietinių gyventojų tradicijas ir papročius bei įsijausti į šalies dvasią. Šiandien norėtume Jums pristatyti keletą pagrindinių švenčių, kurios yra iškilmingai minimo Slovėnijoje.

Šventės Slovėnijoje

Šventės Slovėnijoje

  • Sausio 1 – oji ir 2 – oji diena Slovėnijoje – tai Naujųjų Metų šventė: slovėnai šios šventės proga linksminasi net dvi dienas. Gruodžio 31d. naktį dangų nušviečia splavingi fejerverkai, taip pat vyksta įvairiausi koncertai ir spektakliai, skirti paminėti kalendorinių metų pasikeitimą.
  • Vasario 8 – ąją slovėnai švenčia Slovėnijos kultūros dieną, kurios metu minimi šalies menininkų pasiekimai bei organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai.
  • Gegužės 1 – oji ir 2 – oji diena – Slovėnijos darbo diena. Slovėnai nesitenkina viena tarptautine darbo diena ir mano, kad ši proga reikalauja didesnio dėmesio bei aktyvesnio šventimo, tad ja mėgaujamasi netgi dvi dienas iš eilės.
  • Birželio 25 – oji diena – slovėnų valstybingumo diena, kurios metu švenčiama Slovėnijos nepriklausomybė nuo Jugoslavijos, kurią šalis gavo 1991 m.
  • Rugpjūčio 15 -ąją, kaip ir visas pasaulis, Slovėnija švenčia žolinę. Žolinė slovėnams – tai religinė šventė, kurios metu gyventojai renkasi bažnyčiose ir dalyvauja specialiose ceremonijose.
  • Spalio 31 – oji Slovėnijoje – Reformacijos diena, susijusi su XVI amžiuje vykusia liuteronų reforma ir pirmosios slovėnų kalba parašytos knygos spausdinimu. Reformacijos diena šalyje laikoma tiek visuomenine, tiek ir religine švente.
  • Atšventus Kalėdas, gruodžio 26 – ąją Slovėnijoje minima Nepriklausomybės diena. Tą dieną buvo balsuota už tai, kad Slovėnija turi atitrūkti nuo Jugoslavijos ir sudaryti nepriklausomą tautą.

Tai svarbiausios šventės Slovėnijoje, kurių metu vyksta gausybė įdomiausių renginių, koncertų, paradų ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *