Šventės Suomijoje

Kviečiame savo skaitytojus susipažinti su svarbiausiomis šventėmis, kurios kasmet švenčiamos Suomijoje. Pažiūrėkime, kokios vyrauja tradicijos ir kokie papročiai yra svarbiausi šioje šalyje.

Šventės Suomijoje

Šventės Suomijoje

Suomijoje švenčiamos valstybinės šventės: Kalėdos, Naujieji metai, Velykos, Sekminės ir Visų šventųjų diena. Visos šios šventės yra patvirtintos šalies parlamento. Suomijoje taip pat švenčiama Nepriklausomybės diena, kuri šalyje minima nuo 1917 m. Nepamirštama atšvęsti ir Vasaros saulėgrąžos bei Gegužės 1-osios šventės. Pastarosios šventės metu, miestų gatvės pasipuošia spalvingomis eisenomis ir karnavalais. Krikščioniškos šventės visada švenčiamos tik savaitgaliais.

Suomiai svarbiausiomis metų šventėmis laiko Kūčias ir Vasaros saulėgrįžą. Nors jos nėra kalendorinės šventės, daugeliui tai nedarbo dienos. Šias šventes apriboja kai kurie įstatymai, tačiau daugelyje darbo sutarčių jos laikomos laisvadieniais. Panašiai yra ir su Didžiuoju ketvirtadieniu ir Naujųjų metų išvakarėmis.

Nantalio miestelyje liepos 27 d. minima kaip Miegalių diena. Rytais mušami būgnai, o vietiniai gyventojai ruošiasi į eiseną, pasipuošdami spalvingais karnavaliniais kostiumais. Kai kurie asmenys, tokie kaip daug žadantys, bet mažai darantys visuomenės veikėjai, su lova išverčiami į vandenį, o šis veiksmas turėtų simbolizuoti pabudimą iš „miego“.

Suomijoje yra nemažai švenčių, kurių metu iškeliama nacionalinė vėliava: Nacionalinė Poeto Runebergo diena (vasario 5d.), Kalevala arba Suomių nacionalinė epo diena (vasario 28 d.), Suomių kalbos diena (balandžio 9 d.), Veteranų diena (balandžio 27 d.), Darbo diena (gegužės 1d.),Motinos diena (gegužės 11 d.), Suomių paveldo diena (gegužės 12 d.), Karo aukų atminimo diena (gegužės 18 d.) ir daugelis kitų.

Visos šventės Suomijoje susilaukia nemažai vietinių gyventojų dėmesio: kai kurios iš jų daugiausiai švenčiamos artimųjų tarpe, o kitų švenčių metu žmonės renkasi gatvėse ar kitose susibūrimo vietose ir stengisi sukurti kuo jaukesnią ir linksmesnią atmosferą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *