Jūs esate čia: Pradžia // Lankytinos vietos, Naudinga žinoti // Šventės Turkijoje

Šventės Turkijoje

07 06 2012 | Komentuoti


Trumpam palikime mūsų lietuvišką kraštą ir persikelkime į musulmonišką  Turkiją. Pažiūrėkime, kokios šventės švenčiamos šiame krašte ir kokių papročių laikosi vietiniai gyventojai.

Šventės Turkijoje

Šventės Turkijoje

Ramadano mėnesio pabaigoje turkai kelia didelę trijų dienų šventę „Ramazan Bayrami”, arba „Seker Bayrami”, kurios metu siūlomi saldainiai šeimos narių ir draugų tarpe. Taip pat rengiamas keturių dienų festivalis „Kurban Bajrami”. Jo metu vietiniai gyventojai aukoja avis, o jų mėsą išdalina vargšams. Šių religinių švenčių datos  nėra pastovios, nes jos nustatomos pagal Islamo kalendorių: tarp jų gali pasitaikyti 10-11 dienų skirtumas ( tarp grigališkojo ir mėnulio kalendorių yra 10 dienų ir 21 val. skirtumas).

Islamo religijos atstovai švenčia du didelius festivalius: Eid-ul-Fitr ir Eid-ul-Adha. Pirmasis priskiriamas prie Ramadano švenčių, kai danguje pasirodo jaunas mėnulis, o tai reiškia, kad prasideda naujas mėnulio mėnuo ir taip užbaigiamas Ramadanas. Ta proga islamiečiais švenčia trijų dienų šventę, kurios metu daug valgoma, keičiamasi dovanomis bei einama į svečius pas draugus ir kaimynus.

Eid-ul-Adha festivalio metu svarbiausias paprotys – gyvūno aukojimas, minint Abraomo sunaus vietoje paaukotą aviną. Mahometo laikais dažniausiai šiai progai buvo aukojimas kupranugaris. Festivalis skirtas linksmybėms ir džiaugsmui, ruošiami įvairūs patiekalai ir dalinamasi jais su kaimynais ir draugais.

Turkijoje švenčiamos trys islamo naktys, tačiau svarbiausia iš jų yra Laylatul-Qadr, kuri tradiciškai švenčiama 27 -ąją Ramadano naktį. Tai naktis, kurios metu angelas Gabrielius atskleidė pirmąjį Korano apreiškimą Pranašui, kuris turėjo pranešti musulmonui apie Galybės naktį. Visą naktį tikintieji skaito Koraną ir atlieka musulmonų maldą – salat.

Tai tik kelios svarbios šventės Turkijoje, kurios susijusios su islamu ir musulmonų 30-ies dienų pasninkavimu – Ramadanu.
Žymės: , , ,

Rašyti komentarą


Bilietai į Londoną
Skrydžiai iš Kauno
Kelionės į Turkiją
Autorinės teisės © 2017 PigiausiSkrydziai.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką PigiausiSkrydziai.lt sutikimą.