Tailandas – aukso žemė Azijoje

Tailandas dažnai vadinamas aukso žeme, ne todėl, kad ten yra brangakmenių, bet todėl, kad šalis skleidžia tam tikrą bliezgesį. Visa tai derligi ryžių laukai centrinėje šalies dalyje, balto smėlio paplūdimiai ir Talando piliečių svetingumas.

Tailandas

Tailandas

Palankiausias metas apsilankyti Tailande tęsiasi nuo lapkričio iki vasario pabaigos.

Šiuo laikotarpiu šalyje apsilanko daugiausia turistų.

Pirmiausia vertėtų aplankyti Bankoką, pamatyti modernų rėkiantį eismą, lakuotus prekybos centrus ir tarptautinius jausmus susietus su budizmo tradicijomis. Bankokas tai didžiulis, chaotiškas ir painus, savo kvapais bei spalvomis viliojantis tailando miestas.

Tailando paplūdimiai tiesiog svaigina savo aukštomis palmėmis ir baltu smėliu.

Tailandas yra pietryčių Azijoje, išsidėstęs Malakos ir Indokinijos pusiasaliuose. Vakaruose krantus skalauja Andamanų jūra, o rytuose Siamo įlanka.

Tailandas viena iš Azijos valstybių turistus viliojanti budizmo tradicijomis, bei unikaliais pastatais. Architektūroje (dažniausiai vienuolynuose) labia jaučiama kniškosios bei indiškosios architektūros įtaka. Vienas ryškiausių tailandietiškosios architektūros pavyzdžių yra šventyklų kompleksas ir karališkieji rūmai Bankoke. Šventyklų komplekso sienos dekoruotos indų epo scenomis, vaizduojama daug mitologinių būtybių. Komplekse gausu daug mitologinių gyvūnų skulptūrų, kurios kaip tikima turi mitologinių galių.

Beveik 95 % Tailando gyventojų yra budistai iš Theherava mokyklos.

Tailandas viena iš labiausiai intriguojančių savo statiniais ir kultūra šalių. Tolimuose kraštuose esantis bendras gamtos ir žmogaus kūrinys jau seniai vilioja ir lietuvius į budistų šalį. Dabar tai padaryti labai paprasta, nes daugelis Lietuvos bei užsienio kelionių agentūrų organizuoja keliones į Tailandą labai palankiomis kainomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *