Tamperė

Tamperė – trečias pagal dydį Suomijos miestas, taip pat didžiausias miestas šiaurės šalyse ,esantis prie jūros.

Tamperė

Tamperė

Miestą, kaip turgavietę 1775 metais įkūrė Švedijos karalius, Gustavas III, o 1779 metais buvo suteiktos miesto teisės.

Viena iš mėgstamiausių lankytinų vietų Tamperė mieste – Sarkanniemi pramogų parkas. Akvariumas, šiauriausias pasaulio delfinariumas, planetariumas, karuselės, vaikų zoologijos sodas, lauko nuotykių  parkas tai tik maža dalis ką galite pamatyti ir patirti Sarkanniemi pramogų parke. Tai populiariausias pramogų parkas Suomijoje vis labiau pritraukiantis ir užsienio turistus.

Parke įrengtas ,,šalių stogas”, bokštas, kuris kaip manoma yra aukščiausias stebėjimo bokštas šiaurės šalyse.Bokšto aukštis 168 metrai. Bokšte įrengtas besisukantis restoranas, todėl pietaudami ar tiesiog grožėdamiesi panorama pamatysite pačius gražiausius vaizdus, kvapą gniaužiančias dekoracijas, sudarytas iš ežerų bei keteros.

Gal ne daug žmonių žino kuo įžymus Tove Jannson, suomių bei švedų rašytojas, bet tikriausiai visi yra girdėję jos parašytas Mumių knygas. Tamperės mieste yra Moominvalley dailės muziejus, skirtas Tove Jannson kūrybai. Pasiilgusiems mumių, vaikystės ir  besižavintiems autorės kūryba tikrai vertėtų apsilankyti čia. Kūrinių kolekcija, viršijanti 2000, knygos išverstos daugiau nei 40 kalbų, ,,mumių namai” ir patys mumiai laukia Moominvalley dailės muziejuje.

Darbo laikas:

Antradienis-penktadienis 9val.-17val.

Šeštadienis- sekmadienis 10val.-18val.

Pirmadieniais nedirba.

Vapriikii muziejaus centras Muziejus kiekvienais metais turi kuo nustebinti lankytojus, įskaitant istoriją, menus bei technologijas. Muziejuje taip pat yra Lėlių muziejus, Batų muziejus ir dar įvairiausių parodų, apie kurias geriau ne skaityti, o pamatyti. Taip pat rengiamos įvairios atrakcijos.

Dirba Antradienis – sekmadienis 10val.-18val. Pirmadieniais nedirba

Tai pačios žymiausios Tamperės vietos, žinoma, pats miestas taip pat turi unikalių gatvelių bei unikalių vaizdų, kurie gali labiau patikti nei muziejus ar paroda. Aplankykite ir patys įsitikinsite.

Atvykti į Tamperę dabar yra paprasčiau nei bet kada anksčiau. Pigių skrydžių avialinijos Ryanair keleivius skraidina maršrutu Kaunas – Tamperė – Kaunas, o atskridus į Tamperės oro uostą, pasiekti miestą yra labai nesunku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *