Tamperės oro uostas

Tamperės Pirkkala oro uostas įsikūręs 13 kilometrų į pietvakarius nuo Tamperės, trečio pagal dydį Suomijoje, miesto centro. Tai antras pagal aptarnaujamų keleivių skaičių Tarptautinis oro uostas Suomijoje.

Tamperės oro uostas

Tamperės oro uostas

Tamperės oro uostas – vienas iš sparčiausiai augančių oro uostų Suomijoje, žinoma, daugiausia įtakos tam turėjo ,,Ryanair” avialinijos.

Tamperės oro uostas buvo įkurtas 1936 metais Harmala regione, maždaug už 6 kilometrų nuo Tamperės miesto centro.1979 metais Harmala oro uostas buvo uždarytas ir atidarytas oro uostas Pirkkala regione.

Avialinijos :

AirBaltic,

Blue1

,,Finnair “

Finncomm Airlines

,,Ryanair”

Wizz Air

2010 metais Tamperės oro uosto paslaugomis naudojosi 617588 keleiviai, 1,7%  mažiau nei 2009 metais. 188% palyginus su 2008 metais padidėjo iškraunamų ir pakraunamų krovinių bei pašto. 2009 metais buvo iškrauta bei pakrauta 861 tona.

Transportas:

Iki ir iš oro uosto iki Tamperės centro reguliariai važinėja autobusai, vos per 35 minutes galima pasiekti centrą autobusu.

Kelionė taxi užtruks maždaug 20 minučių, bet kainuos beveik 3 kartus brangiau nei autobusu. Savo paslaugas Tamperės oro uoste teikia trys taxi bendrovės.

Oro uoste įsikūrę keturios garsios visoje Europoje automobilių nuomos kompanijos.

Tamperės oro uoste įsikūręs vienas restoranas, prekėmis be muito mokesčio prekiaujanti parduotuvė, pirmame terminale yra konferencijų salė, skirta 20 žmonių.

One thought on “Tamperės oro uostas

  1. […] Ryanair keleivius skraidina maršrutu Kaunas – Tamperė – Kaunas, o tskridus į Tamperės oro uostą, pasiekti miestą yra labai […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *